Arslan, Sağlık Bakanlığının bütçesi ile ilgili konuşma yaptı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığının bütçesi ile ilgili konuşma yaptı.
Sınır İlçelerinin Kaymakamları Sınır Taburunda Kars’ın Ermenistan’la sınırı olan ilçelerden Arpaçay, Akyaka ve Digor ilçelerinin Kaymakamları Şahnalar 3. Hudut Taburunu ziyaret etti.
Marmaris’te “Doğu’ya Dokunmak” Serhat Kalkınma Ajansı’nın organizasyonuyla bölgeye gelen 12 fotoğrafçının Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerindeki tarihi ve turistik mekânlar ile sosyal yaşama dair çektiği fotoğraflar, “Doğu’ya Dokunmak” adıyla Marmaris’te düzenlenen 1.Ulusalarası Fotoğraf Festivali kapsamında sergilendi.
Tandırlar yerini fırınlara bıraktı Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Dağköy’de göç nedeniyle genç nüfus metropol kentlere gidince tandırlarda yerini fırınlara bıraktı. Karın yağması ve kış mevsiminin başlamasıyla birlikte bacaları tüten fırınlarda pişirilen ekmekler soflardaki yerini almayı sürdürüyor.
KARS KAMER VAKFI KADINA ŞİDDETİ DEĞERLENDİRDİ KAMER Vakfı Kars Temsilcisi Berna Karaca, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 23 il ve ilçelerinde KAMER Vakfı’nın kadına şiddet konusunda yaptığı değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaştı.
Nebi Nebioğlu, AK Parti İl Başkanlığına adaylığını açıkladı AK Parti Kars İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Nebi Nebioğlu, 29 Kasım'da gerçekleştirilecek AK Parti Kars İl Kongresi'nin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Dünya Barışı İçin Viyana’ya Gidiyorlar Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin büyük kentlerinde yaşanan otopark sorunun çözümüyle ilgili ülkemizin büyükşehirlerine mensup 22 kişilik belediye başkanları ve belediye üst düzey bürokratlarını Çin Halk Cumhuriyeti’ne götürerek Türkiye kentçiliğine hizmet sunmaya devam eden Saffet ÖZDEMİR ve Naif ALİBEYĞLU; Birleşmiş Milletlere akredite Barışçı Belediye Başkanları (Mayors for Peace) zirvesine katılmak üzere 06-07 Aralık 2014 tarihlerinde de özel davetle Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gidiyorlar.
Başarılı 100 girişimciye sertifikaları verildi Kars’ın Kağızman ilçesinde SERKA ve KOSGEB Kars Hizmet Müdürlüğü iş birliğinde açılan Giriçimcilik Kursana katılan 100 Girişimciye Girişimcilik kursu sertifika törenle verildi.
SES Genel Başkanı Gönül Erdem Kars’ta SES Genel Başkanı Gönül Erdem sağlık çalışanlarının ve sağlık hizmeti alan vatandaşın sorunları hakkında bir açıklama yaptı.
Kars'ta 9 ayda 138 konuta yapı ruhsatı verildi 2014 yılı ilk dokuz aylık dönemde yapı ruhsatı verilen daire sayısı Ağrı’da 166, Kars’ta 138, Iğdır’da 123 ve Ardahan’da 30’ dur.
Eşitlik, Özgürlük ve Adalet İçin Alanlardayız! Eğitim-Sen Kars Şubesi adına Kadın sekreteri Songül Avcı, kadına yönelik şiddetle mücadele günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
Traktör muayenesinde süre uzatımı talebi TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
Kadınlar Yaşasın! Yaşasın Kadınlar CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü ile ilgili olarak Türkiye genelinde kampanya düzenliyor.
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Av. Hülya Kesemen’in, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” konulu yazısı:
Alibeyoğlu, Çin’de Yerel Yönetimler Derneği Başkanı Alibeyoğlu Çin’de.
Değişimin Gençliği Kars Dolunay Derneği Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’ın, “Değişimin Gençliği” yazısı:
TRAFİK EĞİTİMCİSİ ÖMER TERİM, SÜRÜCÜLERİ BUZLANMALARA KARŞI UYARDI Kars Özel Özdoğu Sürücü Kursu Sahibi, Çevre ve Trafik Eğitimcisi Ömer Terim, sürücü ve yayalara buzlanmalara dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
"AK Parti, Edirne’den Kars’a kadar, Türk'ü, Kürdü ve Arabıyla birlikte herkesin partisi olan bir siyasi harekettir" AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, “Bugünlerde TBMM’ye sevk edilen Kamu Düzeni hususundaki bir hassasiyetimizde göz önüne alınarak, hem çözüm sürecindeki kararlılığımız, hem kamu düzenindeki hassasiyetimiz birlikte devam edecek” dedi.
“Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 90. Yılı Kutlu Olsun” Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Göksal Kaygısız, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90. yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Selim’de Öğretmenler Günü coşkusu Kars Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğretmenleri yine yalnız bırakmayarak Belediye Başkanı Coşkun Altun’la birlikte emektar öğretmenlerin onuruna yemek verdi.
ATIK PİLLER İÇİN İLK EĞİTİM ÖĞRETMENLERE Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) işbirliğiyle Kartal ilçesindeki okullarda görevli öğretmenlere atık pillerin önemi konusunda bilgi verildi.
KARS’TA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ ARTIRDI Kars’ta son günlerde etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye başladı.
Yasa Dışı Bağımlılık Yapıcı Maddelere Karşı Farkındalık Arttırma Konferansı Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nce, uyuşturucu madde kaçakçılığı ve uyuşturucu tacirleriyle mücadele kesintisiz olarak kararlılıkla devam ediyor.
Susuz’da Öğretmenler Günü Kutlandı Kars Susuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıza Uray, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Atatürk anıtına çelenk sundu. Kutlamalara daha sonra Halk Eğitim Merkezi salonunda devam edildi.
Karslıların kar sevinci Kars’ın Arpaçay İlçesi’ne bağlı Kıraç Köyü’nde geç gelen kar yağışına sevinen 60 yaşındaki Arslan Birkal bu sevincini Terekeme müziği eşliğinde kar üzerinde oyun oynayarak kutladı. Hasan Çavuş Köyü’nde 91 yaşındaki Arslan Koç da kürekle kar temizliği yaparak kar’ın bu bölge için ne kadar önemli olduğunu gösterdiler.
Rus Dili öğrencilerinin Alfabe Bayramı Türkiye’de ilkokul birinci sınıfta okumayı öğrenen öğrenciler için düzenlenen Okuma Bayramı’nın bir benzeri Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rus Dili Hazırlık Sınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen Alfabe Bayramı’yla kutlandı.
Doğu’da öğretmen olmak BURDURLU ÖĞRETMEN GÜLHAN DURUKAN’IN EĞİTİM AŞKI
Kars'ta Ekim ayında 104 konut satıldı Ülkemizde 2014 Ekim ayında 95 645 konut satıldı.
Nitelikli eğitim, nitelikli öğretmenle mümkündür! ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ, TALEPLERİ KARŞILANMALIDIR!
Öğretmen Prof. Dr. Yavuz Öztürkler’in, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle kaleme aldığı “Öğretmen…” başlıklı yazısı:
Özcan’ın Öğretmenler Günü mesajı Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı:
Vali Özdemir'in Öğretmenler Günü mesajı Kars Valisi Günay Özdemir, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vekillerin Öğretmenler Günü mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Prof.Dr. Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladılar.
KTSO Başkanı Fahri Ötegen’in Öğretmenler Günü mesajı Kars ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Fahri Ötegen, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun’un Öğretmenler Günü mesajı Kars Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Öğretmen ülkemize ve geleceğimize yön veren kişidir” dedi.
Başkan Toksoy’un “Öğretmenler Günü” Mesajı Kars Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
EĞİTİM CAMİAMIZIN BU ANLAMLI GÜNÜ KUTLU OLSUN Birlik Vakfı Kars Şube Başkanı Özgür Turhan, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kar, lastikçilerin yüzünü güldürdü Kar yağışını hazırlıksız karşılayan araç sürücüleri için lastik değişim zamanı geldi.
Çakmak'ın Öğretmenler Günü mesajı Kars İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER