Başkan Toksoy, şehit aileleri, gaziler ve muhtarlar onuruna iftar yemeği verdi Kars Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy tarafından şehit aileleri, gaziler ve muhtarlar onuruna iftar yemeği verildi.
"Kars, Trabzon ve daha nice şehrimizi de hızlı tren ile buluşturacağız" Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren (YHT) çalışmalarının devam ettiği Yozgat, Sivas ve bununla bağlantılı Erzincan, Erzurum hattını çok daha da genişletileceğini, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Kars, Trabzon ve daha nice kenti bu hizmetle buluşturacaklarını söyledi.
“Ramazan ayında tüketimin fazla olduğu et ürünlerinde ve baklagillerde ciddi bir artış görülmedi” “TZOB’un halkın mağdur edilmemesi, spekülatörlere fırsat verilmemesi yönündeki uyarısı etkili oldu”
Kars'ta bayram namazı 05.42'de kılınacak Ramazan Bayramı namazı Ankara'da 06.25, İstanbul'da 06.40, İzmir'de 06.52, Çanakkale'de 06.53, Iğdır'da ise 05.40'ta kılınacak.
Dünün Belgrad Kuşatması'ndan Bugünün Tuna Bayramına Dünün Belgrad Kuşatması'nı günümüzde Macarlar Tuna Bayramı adı altında Budapeşte'de bulunan Büyükelçilerle birlikte kutluyorlar.
Karaçanta, personeliyle iftarda buluştu Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, personelle iftar yemeğinde buluştu.
460 yıllık çam ağacı dünyaya barış mesajları verecek -BU HEYKEL HEM MESAJ VERECEK HEM BAL ÜRETECEK
MHP MYK Üyesi Taner Gökçek, Kars ve Ardahan'da Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK üyesi Taner Gökçek, Kars ve Ardahan’ın merkez ile ilçelerinde halkla bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı olarak öne çıkan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'na, destek istedi.
Elektrikte faiz affı başvuru süresi 15 Ağustos’a kadar uzatıldı ARAS Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (ARAS EDAŞ) Kars’ta elektrik borcu olan aboneleri için daha önce açıkladığı iki ay süreli faiz affı başvuru süresini, 15 Ağustos’a kadar uzattığı bildirildi.
"Et ve Süt Kurumu kombinelerinin çoğaltılması lazım. Kars'a, Ardahan'a, Ağrı'ya kesinlikle kurulması lazım" CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, TBMM Genel Kurulunda hayvancılık, tarım ve ithal et ve ülke insanın et tüketimi ile ilgili konuşma yaptı.
Karadenizlilerin Kars’ı tanıtımı memnuniyet uyandırdı Kars Karadenizliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Kars’ın Karedeniz illerinde tanıtımı” kentte memnuniyet uyandırdı.
Yaz Kur'an Kursundaki Minikler Yarıştı Arpaçay merkez ve köylerinde yaz ayı boyunca devam eden Kur'an Kurslarında eğitim alan çocuklar, öğrendikleri bilgileri ilçe merkez camiinde düzenlenen yarışmada sergileme şansı buldular.
DERNEKLER: FEDERASYON'A KATILMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİ Ardahan Fırıncılar Derneği’nin organize ettiği iftar yemeğinde Serhat Ardahan Spor’a tam destek.
Ardahan konut satışlarının düşük olduğu iller arasında Aydın’da 2014’ün Haziran ayında 802 ilk satış, bin 154 ikinci el satış olmak üzere bin 956 konut satış sonucu el değiştirdi.
BİMEKS, TÜRKİYE’NİN EN DOĞUSU IĞDIR İLE BÜYÜYOR Tamamlanan Electro World ve Darty satın almalarının ardından büyümeyi yeni mağaza açılışlarıyla sürdüren Bimeks, 139'uncu mağazasını Iğdır’da açtı.
TÜBİTAK Özel Ödülü Şekercioğlu’nun Utah Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi ve KuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu’na “Ekoloji, doğa koruma biyolojisi (conservation biology), çevre bilim, ornitoloji ve yaban hayatı biyolojisi alanlarındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle TÜBITAK Özel Ödülü verildi.
Sarıkamış'ta 100 Aileye Ramazan Yardımı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla 100 aileye yardım paketi dağıttı.
Esnafın bayram mesaisi Kars Sarıkamış ilçesinde Ramazan bayramına az bir süre kala esnaflarda yoğun bayram mesaisi başladı.
"Ermenilerin Kars Kalesinde bayrak açması" haberlerine Özer'den açıklama Kars Kalesi işletmecilerinden KARSOD Başkanı Halit Özer, bir Ermeni grubun Kars kalesi ziyareti dönüşünde kendi yanlarında bulunan Ermenistan bayrağıyla hatıra fotoğraf çektirmiş olmalarının medyada sanki bunlara göz yumulmuş gibi lanse ettirilmesini şiddetle kınadıklarını belirtti.
Kazada ölen imam memleketinde toprağa verildi Dikey Geçiş sınavından dönerken Pasinler ilçesinde trafik kazasında hayatını kaybeden Kars Kağızman karagüney köyü imamı Ferhat Yurtoğlu (39) memleketi Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı.
BESYO'dan iftar Sarıkamış BESYO Müdürü Aydın, iftar yemeği verdi.
Ermenilerin Kars Kalesinde bayrak açmasına tepki Türkiye Azerbaycan Dostluk Derneklerinden (TADDEF ) Genel Sekreteri Mehmet Azeritürk,Azerbaycan Kültür Ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu Başkanı Göksel Kaygısız , Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal ortak bir basın açıklaması yaparak “yapılan bir tahriktir bir oyundur.Yetkiller kalede görevli kişiler hakkında bu terbiyesizliğe göz yumdukları için soruşturma açmalıdır. ”dediler.
Kars Ehlibeyt Derneği tarafından iftar yemeği Kars Ehlibeyt Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından iftar yemeği düzenlendi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’ndan Kars’a gölet müjdesi Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla Sarıkamış 7 Kasım Göleti’nin kamulaştırma işlemlerine başlanıyor.
Arpaçay’da Ermeni mezalimine uğramış şehitler için anıt yapıldı Kars’ın Arpaçay ilçesinin Büyük Çatma Köyü’nde, 1918 yıllarında Ermeni Kumandan Baratof komutasındaki Ermeni Taşnak çeteleri tarafından şehit edilen, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 178 şehit için anıt yapıldı.
İŞKUR 6 AYDA KARS’TA 764 KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yusuf Bulut, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde İŞKUR’un gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle ilgili olarak bilgi verdi.
KAĞIZMAN DUALARLA KATLİAMLARA SESİZ KALMADI Kağızman Meslek Yüksekokulu tarafından İsrail’in Filistin’e yapmış olduğu acımasız saldırılarda hayatını kaybeden insanları anmak amacıyla Kağızman İstiklal meydanında kısa film sunumu ve devamında Kağızmanlı çocuklar gökyüzüne dilek fenerlerini duaları ile gönderdi.
KARSLI YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ KALBİNE YENİLDİ Alaşehir Kaymakamlık Yazı İşleri Eski Müdürü Mustafa Toktaş, kalp ameliyatı sonrası geçirdiği bir rahatsızlık sonucu vefat etti. Alaşehirlilerin “Müdür Babası” olarak bilinen 67 yaşındaki Toktaş’ın cenazesi Merkez Pazar Camisi’nde öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Yeni Mezarlığa defnedildi.
Kars'taki camilerde 6 Sakal-ı Şerif bulunuyor Ramazan ayının sonuna yaklaşılırken, Kadir Gecesi'nde camilerde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyenler, camilere akın etti.
"Anız yakma” uyarısı -“Bu sene kuraklık ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar, anız yakmayı çok tehlikeli bir hale getirmiştir”
Kars TÜİK'ten haberler Sektörel Güven Endeksleri, Temmuz 2014
Ocak-Haziran döneminde Kars'tan 15 marka başvuruda bulundu Türk Patent Enstitüsü (TPE) 2014 Haziran dönemi marka başvuru verilerini paylaştı. Türkiye’de bu yılın ocak-haziran döneminde gerçekleştirilen her 416 marka başvurusundan birisi Erzurum’dan yapıldı.
Elektrik borçlarının süresi uzatıldı Son iki gündür aralıksız olarak yapılan haberler ses getirdi.
Başkan, Toksoy’un Kadir Gecesi mesajı Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.
İşçiler GÖÇADER’in iftarında bir araya geldi Kars Gönül Erleri Çalışanları Derneği (GÖÇADER) iş yeri temsilcileri ve çalışanlarını iftarda buluşturdu.
ERMENİLERİN KARS KALESİ’NDE BAYRAK AÇMASINA TEPKİ Ermenistan sınırının kapalı olmasına rağmen, Ani Harabelerinde tören yapan, Kars Kalesi’nde bayrak açıp marş söyleyen Ermenilere vatandaşlar tepki gösterdi. Ermenilerin bayrak açmasına bir tepki de ASİMDER’den geldi.
Çakmak'ın, Kadir Gecesi mesajı Kars İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vekillerinin Kadir Gecesi mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.
Karaçanta’nın Kadir Gecesi Mesajı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.
"Edirne'de, Kars'ta su yoktu. 76 şehre biz su getirdik" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Konya'da vatandaşlarla beraber Mevlana Müzesi Meydanı'nda gerçekleştirilen sahur programına katıldı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER