Yavuz Sabur toprağa verildi Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden 35 yıldır DDY çalışanı Yavuz Sabur son yolculuğuna görev yaptığı trenle uğurlandı. Mesai arkadaşlarının ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde trene konulan Sabur’un cenazesi Asri Mezarlıkta toprağa verildi.
ARÜ'de sertifikalı eğitim semineri Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğu tarafından “Kariyerim Geleceğim” etkinliği kapsamında CNN Türk’ün ödüllü haber spikeri Burak Törün tarafından sertifikalı eğitim semineri düzenlendi.
ASİMDER’den Iğdır Üniversite Genel Sekreteri Kızılkurt’a ziyaret Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır Üniversitesi Genel sekreteri Ahmet Kızılkurt’u makamında ziyaret etti.
ARPAÇAY’DA MOBESE SİSTEMİ FAALİYETE GEÇTİ Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde MOBESE sisteminin kurulumu tamamlanarak faaliyete geçti.
SARIKAMIŞ’TA "İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA" PROJESİ Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde taşımalı eğitimde çalışan okul servis şoförlerine "İyi Dersler Şoför Amca" projesi kapsamında eğitim verildi.
Serhat Kars Derneği Olağan Kurul Yaptı Bursa’da faaliyet gösteren ve KAI Federasyonu bünyesinde bulunan Bursa Serhat Kars Derneği yeni yönetimini seçti.
Bursa KAI Federasyonu Kurucularından Kemal Güner hayatını kaybetti Bursa KAI Federasyonu kurucu başkanlarından ve Iğdır Dernek yönetiminde görev yapan iş adamı Kemal Güner hayatını kaybetti.
Kars'a 250 büyükbaşlık kesimhane kuruluyor AK Parti Kars Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan, Kars’ın en önemli ihtiyaç ve eksikliklerinden birisi olan kesimhanenin yapılacağı müjdesini verdiler.
“155 TELEFONUNU ARAMAKTAN LÜTFEN ÇEKİNMEYİN” Kars Emniyet Müdürlüğü'nce güvenlik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Sarıkamış'ta 100'üncü Yıl Heyecanı Sarıkamış, 100. yılında Şehitlerini Anma Etkinliklerine Hazırlanıyor.
Kaymakam Erdem Melik köyde Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, sabah kahvaltısını Melik köyü İlköğretim okulunda öğretmenlerle birlikte yaptı.
Kağızman’da kış ortasında yaz havası Kars’ın Kağızman ilçesinde zemheri ayında bahar havası yaşanıyor. Vatandaşlar sandalyelerini alarak dışarıda keyifle çaylarını yudumluyor.
Serhat TV Yakında Uyduda Serhat TV Yakında Uyduda 1993 Yılından beri Kars’ta hizmet veren Serhat Televizyonu pek yakında Uydu üzerinden Ulusal yayına başlıyor.
BAŞKAN KOCAMAZ'DAN SARIKAMIŞ HAREKATI'NIN 100. YILDÖNÜMÜ MESAJI Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
"ÇANAKKALE MÜCADELESİ, ORTAK BİR GELECEK İÇİN VERİLMİŞTİR" Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Ardahan Şehit Aileleri Derneği tarafından uygulanmakta olan "100. Yılda 100 Gençle Çanakkale'ye" isimli proje kapsamında "Edebiyatımızda Çanakkale" isimli panel düzenlendi.
Sarıkamış'ta Girişimcilik sertifikaları dağıtıldı SERKA-KOSGEB işbirliği ile hazırlanan girişimcilik kursuna katılanlara belgeleri, düzenlenen törenle verildi.
Kağızman Belediyesinden kaldırımlara çeki düzen Kars Kağızman Belediyesi’nde yeni görevlendirilen zabıta ekipleri esnaflar tarafından kaldırıma bırakılan malzemeleri toplayarak kaldırımlara çeki düzen veriyor.
ARÜ’de Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi (İBEF) Türk Dünyası Topluluğu tarafından “Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü” nedeniyle bir gece programı tertip edildi.
100. YIL ANMA ETKİNLİKLERİNE DAVET Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Sarıkamış Şehitleri 100’üncü Yıl Anma Etkinliklerine, üst düzey devlet protokolünü davet etmeye devam ediyor.
PKK HEM VURDU, HEM DE İŞİNDEN ETTİ 1994 yılında Kars’ta askerlik yaparken PKK ile girdiği silahlı çatışmada yaralanan 41 yaşındaki Yakup Vurhan, kendisiyle birlikte yaralanan diğer askerlerin çeşitli kurumlara istihdam edildiğini, PKK’lı olduğundan şüphe ettiği kardeşi yüzünden kendisine iş verilmediğini öne sürdü.
TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN İLK TAKSİT ÖDEMESİ ARALIK’TA YAPILACAK Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin ilk taksit ödemelerinin Aralık’ta yapılacağı bildirildi.
Hem Bir Meslek Hem de Bir İş Sahibi Olun Eğitim Gördüğünüz işyerlerinde İstihdam Edilmek İstemez misiniz?
DOĞU ANADOLU BÖLGESEL İSTATİSTİK ÇALIŞTAYI Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “Doğu Anadolu Bölgesel İstatistik” çalıştayı düzenlendi.
Sözleşmeli erler ne kadar maaş alacak? Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli erlerden birinci derece kritik illerde görev yapan personelin 3 bin 342 lira maaş alacağını açıkladı. Diğer illerde görevli personelin ise 2 bin lira maaş alacağı belirtildi.
2014’de Google’da en çok ne arandı? Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2014 Arama Trendleri” listesini açıkladı.
"Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı Marmaray ile birleşecek" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "2002'de AK Parti iktidara gelene kadar yaklaşık 40 yıl yeni bir demiryolu hattı açılmamıştı. Şimdi 2002'den bu yana bin 895 kilometre demiryolu hattı yapıldı. Bir anlamda Türkiye'nin bütün coğrafyaları bölgeleri, birbirine irtibatlandırıldı" dedi.
Arslan, Bakanlıkların Kars'a yaptığı yatırımları anlattı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, bakanlıkların koordineli bir şekilde çalışmalarının önemine değinerek bu durumun Türkiye’nin Dünya’da söz sahibi olmasını sağladığını belirtti.
Kılıç, TBMM'de Üniversite bütçeleri üzerine konuştu AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Üniversite Bütçeleri Üzerine TBMM’de AK Parti Grubu adına konuşma yaptı.
KAI-BİR Ankara'da panel düzenledi Ankara’da "Gençliğin Sorunları Ve Çözüm Önerilerine Genç Bakış" konulu panel düzenlendi.
PTT, sarıkamış şehitleri konulu anma pulu sergisi açacak Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliklerinin 100. Yılı dolayısıyla yapılan hazırlıklar aralıksız devam ediyor.
Ardahan'dan haber turu Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Posof İlçesi’nde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.
“Bir Kapak Bin Engelsiz Hayat Projesi” Kars 80. Yıl Cumhuriyet Anaokulu öğretmen ve öğrencileri, “Bir Kapak Bin Engelsiz Hayat Projesi” kapsamında mavi kapak toplama kampanyası başlattı.
Kağızman’da Belediye Çalışmaları Kars Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, memleketin menfaati için çalıştıklarını belirtti.
ARILARIN KIŞLATMA DÖNEMİ BAŞLADI Ardahan Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, kentteki 46 bin arılı kovandan 25 bininin Ardahan’da kapalı ortamda diğerlerinin ise Artvin’de kışlatılmak üzere, kışlatma döneminin başladığını belirtti.
Kars, Afete Hazır Başbakanlık Acil Durum ve Yönetim Merkezi Başkanlığının başlattığı “Afete Hazır Türkiye” projeSİ kapsamında Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından okullarda uygulamalı eğitim veriyor.
SYDV Mütevelli heyeti seçimi yapıldı Kars Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında 2015 yılında bir yıllık görev yapacak mütevelli heyeti seçimi yapıldı.
"Verimlilik Proje Ödülleri" yarışması başvurusu başladı Verimlilik Proje Ödülleri 2015 yılı başvuru sürecinin başladığı bildirildi.
LPG TÜPGAZ MAL TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. KARS ŞEKER FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
GÜVENLİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK Kars Emniyet Müdürlüğü'nce 18 Aralık 2014 Perşembe günü saat 14.00'da, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda güvenlik bilgilendirme toplantısı yapılacak.
KARSİAD KIRIKKALE ANADOLU GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI DERNEĞİ’Nİ AĞIRLADI Anadolu Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Fatih Sarı, beraberindeki heyetle KARSİAD’ı ziyaret etti.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER