Kağızman binlerce kişiyle meydanlara indi 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimi ile tüm Türkiye’de olduğu gibi meydanlara inen Kağızman halkı dün akşam yine binlerce kişi ile demokrasi nöbetindeydi.
Kağızman’da gözaltı ve açığa alma sayısı artıyor 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilçe genelinde başlatılan operasyonlarda 8 polis açığa alınmıştı. Yeni yapılan operasyonlarda 5 polis ve 3 öğretmen açığa, 3 esnaf da gözaltına alındı.
Iğdır'da 36 Asker mahkemeye çıkarıldı Iğdır'da, 20 Temmuz tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı oldukları tespit edilen ve gözaltına alınan 36 kişi adliyeye çıkarıldı.
Kars Belediyesi Teknik Personeli Netcad Eğitimi Alıyor 2016 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Kars Belediyesi tarafından hazırlanan “Netcad’le Belediye Uygulama Projeleri Eğitimi” başlıklı proje Serhat Kalkınma Ajansına (SERKA) sunulmuş olup, proje ajans tarafından uygun görüldü.
Aspava lokantasından demokrasi nöbeti tutanlara çorba ikramı Aspava Lokantası işyeri sahibi Hakan Özcan, Kars’ta “demokrasi nöbeti” tutan vatandaşlara çorba dağıttı.
Aras, kanlı darbe girişimini şiddetle kınadı FETÖ’nün ilk mağdurlarından, AK Parti Kars Eski İl Başkanı İşadamı Remzi Aras, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), 15 Temmuz gecesi giriştiği kanlı darbede yaşananlara bire bir tanıklık etti.
İstiklal Marşı’nı okurken gözyaşlarını tutamadı Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kars’ta da demokrasi nöbeti 7’den 70’e Karslı vatandaşların katılımlarıyla 6.gününde de sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.
Arpaçay’da Demokrasi Nöbeti’nde Mevlit okutularak kurban kesildi FETO terör örgütü mensuplarının darbe kalkışmasının ardından demokrasi nöbeti Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kars’ın da dört bir yanında aralıksız devam ediyor.
Yol İş Kars Sendika Başkanı Ahmet Karabulutlu darbe girişimini kınadı Yol İş Kars Sendika Başkanı Ahmet Karabulutlu, 15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişimini kınayarak, yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Oğlunun Şehit olduğu haberini altyazıdan öğrendi Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik yapılan operasyonda şehit olan Engin Yılmaz’ın baba ocağında yas var.
Kars'ta 35 rütbeli asker gözaltına alındı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Kars'ta düzenlenen operasyonda 35 rütbeli asker gözaltına alındı.
Şehit polis memuru Engin Yılmaz'ın cenazesi Kars'a getirildi Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde emniyet güçlerinin PKK'ya ait bir hücre evine yaptıkları baskında çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Engin Yılmaz'ın cenazesi baba ocağına getirildi.
Kars'ta Haziranda 126 konut satıldı Türkiye’de 2016 Haziran ayında 106 bin 187 konut satıldı.
Protokol gece Kars’ı gezdi Kars Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki Başkan Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Atatürk Caddesi, GAMP Caddesi ve Faikbey Caddesi gezerek vatandaşlarla sohbet etti.
Şehit ateşi Kars'a düştü Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Engin Yılmaz'ın ateşi Kars'ın Arpaçay ilçesine düştü.
"DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİN KARARLI TUTUMU NETİCESİNDE ÖNLENDİ" Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Milletin iradesiyle görevi başında olan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Hükümete yönelik cüret edilen darbe girişimi nedeniyle basın açıklamasında bulundu.
Susuz Darbecilere Karşı Tek Yürek Oldu Kars’ın Susuz ilçesi demokrasiye kasteden vatan hainlerine karşı demokrasiyi savunmak için dün akşam yine meydanlardaydı.
Kars Çayı'nda Kesik Kafa Bulundu Kars Çayı'nda mazgallara sıkışmış kesik kafa bulundu.
Kars’ta gözaltı sayısı 170’e çıktı Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 170’e çıktı.
Kars Barosu Darbeyi kınadı Kars Barosu yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz darbe teşebbüsünün hedefinin, Anayasada nitelikleri tanımlanmış Türkiye Cumhuriyeti’nin ve üniter yapının ortadan kaldırılmasına yönelik olduğuna dikkat çekti.
Türkiye genelinde üç ay OHAL ilan edildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK’nın darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurları ile ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldığını, Bakanlar Kurulunun da bu tavsiye doğrulusunda Türkiye’de üç ay süreyle OHAL ilan edilmesini kararlaştırdığını açıkladı.
Seyit Ahmet Erdem'den Kars halkına birlik ve beraberlik çağrısı Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak amacıyla yaptığı darbe girişimine karşı Karslılardan tepkiler sürüyor.
Karslılar Demokrasi Meydanı’nda ‘Demokrasi Nöbeti’nde 15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin Kars halkı ve Kars Emniyet Müdürlüğü personelleri tarafından püskürtülmesi nedeniyle tutulan ‘Demokrasi Nöbeti’nin 6’ncı gününde Kars sokaklarını yine binlerce Karslı boş bırakmadı.
Kars Ehlibeyt Derneği darbe girişimini kınadı Kars Ehlibeyt Derneği, Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak amacıyla yaptığı darbe girişimini kınadı.
"DARBENİN KARŞISINDA DEMOKRASİNİN VE MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ" Türkiye Ziraat Odaları Birliği “Darbenin Karşısında Demokrasinin ve Milli İradenin Yanındayız” başlığıyla Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda basın açıklaması yaptı.
Darbeci 23 asker adliyeye sevk edildi Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 23 asker adliyeye sevk edildi.
Darbeci generaller ve vali yardımcıları tutuklandı Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 Tuğgeneral, 2 vali yardımcısı toplam 12 kişi tutuklandı.
Demokrasi nöbetinde çorbalar Kars Belediyesi’nden Kars Belediye Başkanlığı’nca Faikbey Caddesi Emniyet Müdürlüğü önünde demokrasi nöbetine katılanlara sıcak çorba ikram edildi.
Karslılar demokrasi nöbetinde sokakları doldurdu Darbe girişiminin ardından Kars halkı gece gündüz meydanları boş bırakmıyor.
Kars'ta darbe emrini Tugay komutanı Tuğgeneral Ali Avcı verdi Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu rütbeli askerler tarafından 15 Temmuzda gerçekleştirilen anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişiminde 14. Mknz. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı’nın Kars sıkıyönetim komutanı olarak atandığı ortaya çıktı.
KESOB Başkanı Burulday, Kars’ta darbe girişiminin önlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Adem Burulday, demokrasiye ve cumhuriyete karşı yapılan darbe girişiminin önlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Kars’ta restorasyon çalışmalarını inceledi Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Kars’ta Evliya cami civarındaki restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
Kars'ta 2015 yılında 7.70 hektar ormanlık alan yandı Türkiye’de geçtiğimiz yıl çıkan 2 bin 150 orman yangınında 3 bin 219 hektar ormanlık alan kül oldu. En fazla orman yangını Muğla, Antalya ve İzmir’de çıkarken, Osmaniye, Mersin ve Bursa ise en fazla orman alanı yanan iller oldu. 6 ilde ise orman yangını çıkmadı.
Kars’taki darbeci generaller ve Vali yardımcıları adliyeye sevk edildi Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 Tuğgeneral, 2 vali yardımcısı toplam 12 kişi adliyeye sevk edildi.
IĞDIR'DA DARBECİLER GÖZALTINDA Iğdır'da Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Iğdır ‘da çeşitli kurumlarda çalışan 17 memur, müdür açığa alınırken darbeye karıştığı iddia edilen ve tutuklanan komutanların verdiği ifade doğrultusunda 36 asker gözaltına alındı.
Kars’ta darbeci 19 rütbeli asker tutuklandı Kars’ta Fetullahçı Terör Örgütünün anayasal düzeni devirmek, meşru hükümeti yıkmak ve darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 19’u rütbeli, 6’sı er toplam 25 asker adliyeye sevk edildi.
Kars’ta yerel basının sorunları ilgililere iletildi Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Doğu’daki basının yaşadığı sorunların tespit için Kars’a geldi.
KAÜ’de 8 Dekan İstifa Etti Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK), Kars Kafkas Üniversitesinde bulunan 8 Dekan dahil olmak üzere bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki toplam bin 577 dekanın istifasını istemesinin ardından Kafkas Üniversitesinin bütün dekanları istifa etti.
"Bakü-Tiflis-Kars demiryolunu başlatmıştık, bu sene sonunda bu yolu tamamlamış olacağız" Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısı Başbakan Binali Yıldırım ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili’nin eşbaşkanlıklarında Başbakanlık Çankaya Köşkünde yapıldı. Toplantı sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, işbirliği konseyinin ilk toplantısında masaya yatırılan konularla ilgili bilgi verdi.
"Kars Her Zaman Devletinin Yanında Oldu" AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, ‘Demokrasi Nöbeti’nin 4’ncü gününde tüm partiler adına açıklama yaparak, “Bu işin partisi yok. Bayrağın partisi olmaz. Vatanın partisi olmaz. Milletin partisi olmaz. Hepimiz biriz, hepimiz beraberiz, hepimiz buralara geldik.” dedi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER