"Kars İşgücü Piyasası Analizi" sonuçları açıklandı Kars’ta, İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi (İSKEP) kapsamında "Kars İşgücü Piyasası Analizi" sonuçları açıklandı.
SELİM TEOG SINAVINDA BİRİNCİ OLDU Geçen yıl gerçekleştirilen TEOG sınavlarında Kars 5’ncisi olan Selim bu yıl gerçekleştirilen TEOG2 sınavında il 1’ncisi oldu.
"Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi veriyor" Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Doğu Türkistan’da Çin polisi tarafından 28 Müslüman Uygur Türk’ünün şehit edilmesi olayını kınadı.
"Kars İşgücü Piyasası Analizi" Kars ilinde dezavantajlı bireylerin işgücü yapısı, profili ve istihdamlarının arttırılması alanında kritik olan konular şöyle:
Yaz Kur’an Kursları Dini Kitaplara İlgiyi Artırıyor Ramazan ayının gelmesi ve okulların yaz tatiline girmesiyle beraber açılan Kur’an Kursları başta Kur’an-ı Kerim Elifbası’na ve Kur’an-ı Kerim’e olan ilgiyi artırırken dini kitaplara olan talepte de artış görülüyor.
DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU ARÜ YENİSEY YERLEŞKESİ’Nİ ÇOK BEĞENDİ “Türkiye’nin en güzel üniversite yerleşkesi” olmaya aday doğal-mimari yapısı ve olanaklarıyla büyük beğeni toplayan Ardahan Üniversitesi Yenisey Yerleşkesi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından büyük övgü aldı.
Bilgen, Tigran Hamasyan'ın Kars'taki konserini değerlendirdi HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Anı Ören Yeri’nde Ermenistan’ın ödüllü caz piyanisti Tigran Hamasyan’ın verdiği konser hakkında Kars Belediye Başkanı ve Ülkü Ocakları Başkanının açıklamaları üzerine bir turizm otelinde düzenlenen iftar programında değerlendirmelerde bulundu.
Uçum'dan il dışındaki Karslılara çağrı AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, il dışında yaşayan Karslılara çağrıda bulunarak, ‘’Karsla Dayanışma Grupları’’ (KGD) oluşturulmasını istedi.
Bilgen, Kobani'deki çatışmalarla ilgili açıklama yaptı HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, "Türkiye topraklarının bu tip terör eylemleri için kullanılmadığını uluslar arası kamuoyu önünde ispat etme yükümlülüğü Türkiye’ye aittir. Sonuçta her yerde kameralar var, her yerde çok sıkı güvenlik uygulamaları var. Buna rağmen böyle bir eylem gerçekleşmişse Türkiye’nin kastı veya zaafıdır" dedi.
Kars’ta "Nefret Suçlarının Önlenmesi" bilgilendirme toplantısı HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars Ülkü Ocaklarının yaptığı açıklaması üzerine toplantı düzenlediklerini söyledi.
İpotekli konut satış payının en yüksek olduğu il yüzde 52,9 ile Kars TÜİK 2015 aylık ve 5 aylık konut satış istatistiklerini paylaştı.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONUSUNDA 149 PROJEYE 10 MİLYON 856 BİN 50 TL DESTEK VERİLDİ Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konusunda 149 projeye 10 milyon 856 bin 50 TL destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu konuda etkin rol üstlenmeyi sürdürüyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kötü alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık oluşumunu sağlamak için bakanlık olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtti.
Şehit ve Gazi Yakınlarıyla Anlamlı İftar Kars Arpaçay İlçe Kaymakamı Faruk Erdem tarafından ilçemizdeki gazi ve şehit yakınlarına iftar yemeği verildi.
Kağızman'da Suriyeli dilenciden 9 bin 721 lira para çıktı Kars'ın Kağızman ilçesinde, dilencilik yaptığı belirlenen Suriyelinin üst aramasında 9 bin 721 Türk Lirası ve 4 bin 50 Suriye Lirası ele geçirildi.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, AK PARTİ'NİN YENİ MİLLETVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra ant içen partisinin yeni vekilleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Vekillerle yapılan toplantılarda seçim sonuçları, koalisyon ihtimalleri ve Meclis Başkanlığı seçimi üzerinde duruluyor.
Ebubekir Keleş Güven Tazeledi Memur-Sen Kars İl Temsilciliği Genel Kurul Yapıldı.
Kars Belediyesinin Asfaltlama Çalışmaları Kars Belediyesi cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.
Bağlarda don ve dolu rekolteyi vuracak Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bağlarda don ve dolunun rekolteyi vuracağını bildirerek, “Bağlarda Mart’ta düşük sıcaklık, Nisan’da don, Haziran’da dolu afetleri Manisa’da 447 bin 571 dekar bağ alanında hasara yol açtı. Zarar, çekirdekli çeşitlerde yüzde 50-80’i, çekirdeksiz çeşitlerde yüzde 30-40’ı buluyor” dedi.
Kars TÜİK'ten haberler Türkiye, Avrupa’nın en ucuz 10. ülkesi
Çavuşoğlu, Kars'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ardahan Üniversitesi tarafından yaptırılan mini golf sahasının açılışını yapmak, bir dizi ziyaretler bulunmak ve partisi tarafından düzenlenecek olan iftar programına katılmak için özel uçakla Kars’a geldi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kars’ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kars’ta...
Brucella hastası İbrahimoğlu, yürümek istiyor Kars’ın merkeze bağlı Esenyazı Köyü’nde yaşayan Ahmet İbrahimoğlu’na 16 yıl önce yediği beyaz peynirden brucella hastalığı bulaştı. İlk yıllarda bacak ve belinde başlayan rahatsızlıklar bugüne kadar yapılan ameliyatlara rağmen sürekli ilerledi. Şimdi de tekerlekli sandalyeye mahkum olan İbrahimoğlu, İstanbul, Ankara gibi illerde bulunan büyük hastanelerde profesörler tarafından tedavi edilmek istediğini belirterek, gece-gündüz ağrılar içinde olduğunu ve çok acı çektiğini söyledi.
“BAZI ŞEYLER GÖNÜLDEN KOPMALI” Kars Kızılay Şube Başkanı Necati Dallı, Türk Kızılay’ı olarak karşılıklı anlayış, hoşgörü, merhamet ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayı dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da geliri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bir bağış kampanyası başlattıklarını açıkladı.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bugün Kars'a geliyor Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün Kars’a geliyor.
Gültekin Güvensoy Kars Vakfı Başkanı oldu Merkezi Ankara'da bulunan Kars Vakfının Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.
Arpaçay’da Yaz Kuran Kursları Heyecanı Başladı Arpaçay İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkez ve köylerinde Yaz Kur'an kursları açıldı.
Tarihi binalara yazık Kars’ta tarihi binalar bir bir yok oluyor, bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle harabe görünümünü alıyor ve kente gelen yerli ve yabancı turistler bile bu manzaralar karşısında şaşırıp kalıyor.
Sarıkamış Ülkü Ocaklarından Ramazan Yardımı Kars Sarıkamış Ülkü Ocakları tarafından, ‘Rahmet şemsiyenizi paylaşmanın bereketiyle doldurun’ sloganıyla yardım bekleyen ailelere Ramazan yardımları yapılıyor.
ARDAHAN’DAN SURİYELİ SIĞINMACILARA YARDIM Suriyeli sığınmacılara temel ihtiyaç malzemeleri yardım kampanyası kapsamında Ardahan Ülkü Ocakları tarafından yardım toplama çalışmalarına başladı.
Bu Ne Rezillik? Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ermenistan'ın ünlü caz piyanisti Tigran Hamasyan'ın Ani Harabeleri'nde konser vermesine tepki gösterdi.
“Kars İşgücü Piyasası Analizi”nin Sonuçları açıklanıyor İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi (İSKEP) kapsamında gerçekleştirilen “Kars İşgücü Piyasası Analizi”nin Sonuçları 25 Haziran 2015 tarihinde açıklanıyor.
“ERMENİLER KARS’TA NEYİN PEŞİNDELER” Ermenistanlı ödüllü caz piyanisti Tigran Hamasyan, Harutyun Topikyan şefliğindeki Ermenistan Erivan Devlet Oda Korosu eşliğinde Türkiye-Ermenistan sınırındaki tarihi Anı Ören yerinde konser vermelerine bir tepki de ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey’den geldi.
17 SAATLİK ORUÇ SÜRESİ İÇİN ÖNERİLER Ramazan ayında vücudumuzun alıştığı tempodan farklılaşması üzerine dengesiz bir beslenme de eklenince; yorgunluk, unutkanlık, dikkatsizlik, dalgınlık, kabızlık gibi olumsuz sonuçlar gözleniyor.
VALİ, YAYLA YOLU YAPIM ÇALIŞMASINI DENETLEDİ Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünün yayla yolu yapım çalışmasını denetledi.
Hamasyan konserinin yankıları sürüyor Anı'da Ermenistan’ın ödüllü caz piyanisti Tigran Hamasyan’ın verdiği konserin yankıları sürüyor.
KARS’TA RAMAZAN DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ramazan denetimlerini sıklaştırdı.
Kars-Ardahan-Iğdır Evi açılıyor Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, 3 Temmuz 2015 günü Halil İbrahim Sofrası Kalaba Mahallesi Keçiören / Ankara adresinde düzenlenecek olan Kars Ardahan Iğdır Evi açılışına tüm Kars, Ardahan ve Iğdırlıları davet etti.
REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ CNN TÜRK’TE ARÜ VE KÜNİB’İ ANLATTI Bulunduğu bölgenin sınırlarını aşarak “uluslararasılaşma” vizyonu başta olmak üzere dünya üniversiteler arenasında ürettiği projeler, gerçekleştirdiği faaliyetler ve sürdürdüğü çalışmalarla gündeme gelen Ardahan Üniversitesi’ne ulusal ve uluslararası medya tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.
KERKENEZ KUŞLARI KARS'TA KORUMAYA ALINACAK Iğdır'da, köylüler tarafından tarlada annelerinden ayrı bulunan iki yavru kerkenez korumaya alındı.
Budapeşte'de ''Türk-Macar Disiplinlerarası İlişkiler ve Büyük Süleyman'' Konferansı 4-6 Eylül 2015 tarihleri arasında Tomorı Pal Föiskola Üniversitesi tarafından Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de ''Türk-Macar Disiplinlerarası İlişkiler ve Büyük Süleyman'' Konferansı düzenlenecek.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER