Genelkurmay'dan açıklama Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de bir düzenlenen operasyonda 1 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini açıklandı.
AK Parti Kars İl Başkanlığına Adem Çalkın asaleten atandı AK Parti Kars İl Başkanlığını vekaleten yürüten Adem Çalkın, parti genel merkezi tarafından asaleten atandı.
Kağızman'da terör örgütü çember altında Kağızman ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar kapsamında destek amaçlı bölgeye çok sayıda asker ile zırhlı araç sevk edildi.
Selami Yiğit, Akyaka’da seçim çalışması yaptı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili Adayları Selami Yiğit, Aysel Boy ve Saffet Özdemir, İl Başkanı Özfer Koçak ve partililer ile birlikte, 1 Kasım’da yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri için koordineli bir çalışma gerçekleştiriyor.
SERKA, Japonya’da Serhat İllerini Tanıttı Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Japonya’nın başkenti Tokyo’da da bu yıl 2’ncisi düzenlenen turizm fuarına katılarak Serhat illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıttı.
Tarım arazileri taşlardan arındırılıyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla başlatılan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Programı kapsamında Kars il genelinde 9 bin dönüm alan arazide taş toplama etkinliği gerçekleştiriliyor.
Yıllardır değişmeyen elektrik hatları vatandaşı isyan ettiriyor Kars’ın Arpaçay İlçesine bağlı bazı köylerde yaşanan elektrik sorunları vatandaşı yaklaşan kış ayları öncesi derin derin düşündürmeye başladı.
AFAD’dan AYDES eğitimi Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) bütünleşik afet yönetiminin tüm aşamalarının elektronik ortamda takip edilip yönetilmesine ve karar vericilerin afet yönetim süreçlerinde ihtiyaç duydukları verileri süratli ve en doğru şekilde elde etmesine imkan sağlamak maksadıyla coğrafi bilgi sistemi tabanlı bir yazılım olan Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemini (AYDES) toplantısı yapıldı.
CHP Adaylarından Başkan Karaçanta’ya Ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili Adayları Selami Yiğit, Aysel Boy ve Saffet Özdemir, İl Başkanı Özfer Koçak ve partililer ile birlikte, 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçim çalışmalarını sürdürüyor.
KARS’TA SONBAHAR YAĞMURLARI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR Kars’ta hafta sonu başlayan ve aralıklarla devam eden Sonhaber yağmurları hayatı olumsuz etkilemeye başladı.
AK Parti Milletvekili adayları seçmene istikrarı anlatıyor Ak Parti Kars Milletvekili adayları Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey ve Suat Ögel, İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında il merkezi, ilçe ve köylerde çalışmalarına devam ediyor.
Selami Yiğit, Şaşo Nineyi Ziyaret Etti CHP Kars Milletvekili Adayı Selami Yiğit, Susuz’da yaşayan 90 yaşındaki Şaşo Nineden, Ecevit’e ‘Karaoğlan’, Kılıçdaroğlu’na ‘Yiğit Oğlan’ lakaplarını takmasının hikayesini dinledi.
MHP Adayları ziyaretini sürdürüyor Yaklaşan 1 Kasım seçimleri için çalışmalarını hızlandıran Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Kars Milletvekili Adayları il, ilçe ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.
Kağızman'da terör örgütüne ağır darbe Kağızman’da bölücü terör örgütü PKK’nın Dibekkaya köyü kırsalındaki sözde mezarlığının çevre duvarları, bina çevresinde bulunan flama direkleri ile iki odalı binasının patlayıcı malzeme kullanılarak imha edildiği, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, 2 teröristin ise yaralandığı bildirildi.
"Sarıkamış Kayak Tesisi Yeni Sezona Yetiştirilecek" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, seçim çalışmalarını sürdürdüğü memleketi Samsun’da yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi.
Atatürk'ün, Kars'a gelişinin 91. yıl dönümü kutlandı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kars'a gelişinin 91. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
TKDK 14. Çağrı Sözleşmeleri İmzalandı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kars İl Koordinatörlüğü, 14. çağrı proje sözleşmelerini imzaladı.
Sarıçam fidanları toprakla buluştu Kars Sarıkamış 29 Eylül İlkokulu öğrencileri, okullarının bahçesine 100 sarıçam fidanı dikti.
Atatürk’ün Kars’a gelişinin 91. yıldönümü Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kars’a gelişinin 91. yıldönümü bugün kutlanacak.
KTSO Kars'ın tanıtımında önemli görev üstleniyor Kars Ticaret ve Sanayi Odası ( KTSO ) ilk merkezinde olduğu gibi il dışında da katıldığı fuar ve diğer etkinliklerde stant kurarak ilin tanıtımında önemli bir görev üstleniyor.
AK Parti adayları esnaf ziyaretlerinde AK Parti Kars Milletvekili adayları Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey ve Suat Ögel, Kars'ta esnaf ziyaretlerinde coşkuyla karşılandı.
CHP KARS MİLLETVEKİLİ ADAYI SELAMİ YİĞİT, SARIKAMIŞ'TA Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili adayı Selami Yiğit, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kağızman’da el yapımı patlayıcı malzemeleri bulundu Kağızman’da 3 adet piknik tüpü ile el yapımı patlayıcı ve düzenek kurmakta kullanılan malzemeler bulunarak imha edildi.
DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN Eğitim-Sen Kars Şubesi Yürütme kurulu Dünya Öğretmenler günü dolayısıyla açıklama yaptı.
Kars’ta elektrik kesintileri Kars'ta elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan’da TÜFE 0,99 arttı Türkiye’de tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık yüzde 0,89 arttı.
Kars’a öğrenci geldi, piyasalarda hareketlilik yaşanıyor Uzun süredir sakin bir yaz sezonu geçiren Kars’ta, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ve üniversite öğrencilerinin de gelmesiyle büyük bir canlılık yaşandı.
Trafik sıkıntısı Kars’ta vatandaşlar, yaşanan trafik sıkıntısının biran evvel giderilmesini istiyor.
Kars'ta terör örgütü barınaklarına havadan 24 bomba atıldı Genelkurmay Başkanlığı, Hakkâri, Kars ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütü hedeflerine yönelik hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.
Beyribey, Hasta Ziyaretlerinde Ak Parti Kars Milletvekili adayı Selahattin Beyribey, Harakani Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hastaları ziyaret etti.
Bilgen’in Gadir-i Hum Bayramı mesajı HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Gadir-i Hum bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kağızman'daki terör operasyonunda nakit para, silah ve mühimmat bulundu Kars'ın Kağızman ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişinin ikametlerinde yapılan aramada örgüte ait çok sayıda malzeme ele geçirildi.
BAKAN YALÇIN TOPÇU’DAN, SARIKAMIŞ’A 2 MİLYON ÖDENEK Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun talimatıyla Türkiye’nin kış turizminde en önemli kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış Kış Sporları Turizm Merkezi yenileniyor.
Bakan Işık, Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği’ne misafir oldu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Gebze ve Körfez ilçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
SELİM’İN KURTULUŞU’NUN 95. YILDÖNÜMÜ Selim’ in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
"Yeni Ekonomik Çekim Merkezi, Kars'tır" Kars Ticaret ve Sanayi Odası ( KTSO ) Başkanı Fahri Ötegen, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından organize edilen I. Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresinde yaptığı sunumda 3 büyük projenin merkezinde Kuzeydoğu Anadolu’nun yeni ekonomik çekim merkezinin Kars olduğunu söyledi.
Türkiye Lojistik Sektörü ve UTİKAD Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik hizmet Ürünleri Derneği ( UTİKAD ) Genel Müdürü Cavit Uğur, Kars Kafkas Üniversitesi ( KAÜ ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından organize edilen I. Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin hava kargo taşıma kapasitesinin son 10 yılda yaklaşık 4 kat büyüdüğünü söyledi.
ÇATAK’la taşlar toplanacak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla başlatılan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Programı kapsamında Kars il genelinde 9 bin dönüm alan arazide taş toplama etkinliği gerçekleştirilecek.
MHP adayları Karaçanta'yı ziyaret etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayları Erkan Koçali, Tuncay Aydın, Murat sağlam ve parti yönetimi Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’yı makamında ziyaret etti.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER