KOSGEB’DEN KOBİLERE EĞİTİM Kuruluşundan bu yana KOBİ’lerin gelişmesi için çeşitli destekler sunan KOSGEB, şimdide “KOBİ KAMPÜS” aracılığıyla, KOBİ’lere Online Eğitim imkanı sunuyor. KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları konularda, doğru bilgiye hızlı erişimleri ve bu bilgileri yönetecek kurumsal yeterliliğe sahip olmaları amacıyla, KOBİ KAMPÜS hizmete açıldı.
KOBANE'YE YAŞAM KORİDORU AÇILSIN KESK, DİSK, KARS DEVRİMCİ 78’LİLER DERNEĞİ, HDP, DBP Adına KESK Dönem sözcüsü Çağlar Yarıcı basın açıklaması yaptı.
"Kamu düzeninin kalmadığı yerde siyaset konuşulamaz, özgürlükler konuşulamaz" Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinin Türkiye’nin en önemli projesi olduğunu, sürecin temel taşlarının da “tarihdaşlık ve vatandaşlık” olduğunu söyledi.
"Çözüm sürecinin muhatapları bizzat vatandaşlarımızın kendileridir" AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, partisinin Kars İl Başkanlığınca düzenlenen genişletilmiş il danışma meclisi toplantısına katıldı.
KARS’TA AMBULANSLARA SÜRÜCÜLER YOL VERMİYOR Kars’ta kaza ve vakalara giden 112 Acil Servis Ambulanslara sürücüler yol vermiyor.
SELİM’DE ENGELLİ AİLE YENİ EVİNE KAVUŞTU Kars’ın Selim İlçesi’nde yaşayan engelli aileye kaymakamlık tarafından yaptırılan ev tamamlandı.
KAÇAK SİGARAYA JANDARMA DARBESİ Erzincan da 42 bin 360 paket kaçak sigara ele geçirildi.
İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulu İSTAD-İSTANBUL TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEĞİ’NİN 2. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.
Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Çalıştayı Kars Kafkas Üniversitesi’nde (KÜ), “Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Çalıştayı ve Petrole Bulanmış Yaban Hayvanlarının Müdahale Eğitimi” Gerçekleştirildi.
Yıldırım–2014 Seferberlik Tatbikatı Milli Savunma Bakanlığı tarafından her yıl yapılan seferberlik tatbikatı, bu yıl da Kars’ta “Yıldırım – 2014 Seferberlik Tatbikatı” adıyla gerçekleştiriliyor.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kars Sarıkamış ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında bayanlara yönelik “Cami ve Gençlik” konulu toplantı düzenlendi.
Okul servis sürücüleri bilgilendirildi SARIKAMIŞ EMNİYETİ, OKUL SERVİS ARACI SÜRÜCÜLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.
KARS TÜİK'TEN HABERLER Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, III. Çeyrek: Temmuz - Eylül, 2014
Kars'ta TEDAŞ’ın idaresi çekmiş bayrağı oturmuş aşağıya Şehrin En İşlek Caddelerinde Sokak Lambaları Neden Yanmıyor?
Kars'ta trafik uygulamalarında yaka kamerası dönemi başladı Kars Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Sarıkamış ve Kağızman Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince, yaka kamerası kullanımına başladı.
Başkonsolos Süleymanov, Başsavcı Akın’ı Ziyaret Etti Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanov, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın’ı makamında ziyaret etti.
KTSO’da Üye Borçları Yapılandırılıyor Kars Ticaret ve Sanayi Odası, üye borçlarının yapılandırıldığını, üyelerin borçlarını, taksitlendirmek veya peşin ödemek için Kasım ayı sonuna kadar odaya müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.
Esnaf Odaları, KAI Tanıtım günlerinden mutlu döndü Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 16- 19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günlerinden mutlu döndü.
Sarıkamış’ta Kalp Krizi Geçiren Öğretmen Hayatını Kaybetti Kars Sarıkamış Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi Müdürü Kazım Akbulak evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
CHP'liler Adliye önünde eylem yaptı 17 - 25 Aralık, Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu soruşturmasının takipsizlikle sonuçlanmasını CHP Kars il örgütü protesto etti. İl Başkanı Mustafa Aras başkanlığında Kars Adliyesi önüne gelen CHP’liler ‘Adaletin Kara Günü’ yazılı siyah çelengi adliye önüne bıraktı.
AK Parti kadroları Türkiye’yi bir uçurumun kenarından çekti ve aldı AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, partisinin Kars İl Başkanlığınca düzenlenen genişletilmiş il danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti kadrolarının Türkiye’yi bir uçurumun kenarından çekip ve aldığını söyledi.
MUHTARLAR GÜRCİSTAN'A GİTTİ Ağrı Valiliği tarafından organize edilen program kapsamında merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları Gürcistan’a gitti.
HAVA SICAKLIĞI EKSİNİN ALTINA DÜŞTÜ Yüksek kesimlerde kar yağışının görüldüğü Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan’da eksi 4 derece olarak ölçüldü.
"Harakani şemsiyesi altında toplandık" Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu alanında uzman bir çok ünlü konuğu bir araya getirdi.
"Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek" İranlı Sufilerin eserlerini Fransızca’ya tercüme etmesi ile uluslararası ödüller kazanan Fransız Prof. Dr. Manijeh Nouri; Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumda yaptığı konuşmada, bu sempozyumun Harakani Hazretlerinin düşüncesini ifade ettiğini söyledi.
"Harakani gönülleri aydınlatıyor" İstanbul Fatih Üniversitesinden usta sanatçı ve kânûnî Ruhi Ayangil; Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumda yaptığı konuşmada, Harakani Hazretmerinin gönülleri aydınlattığını söyledi.
Medine-Konya-Kars Üçlüsü 16-18 Ekim tarihlerinde düzenlenen 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu için Kars’a gelen Uluslararası Tasavvuf Sempozyumları düzenleyen Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi Başkanı (TÜRKKAD) Yazar Cemalnur Sargut, Kar’s Otel’de yazar Mehmet Duman’ın sorularını cevapladı.
Türk Ocakları, Kars şubesini resmen açtı Kars’ta yakın geçmişte kurulan Türk Ocakları, Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz’ ün katılımıyla resmi olarak açıldı.
"Harakani hazretlerinin gönül dostlarına selam" Kars Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Yenice, Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Harakani felsefesinin önemine vurgu yaptı.
"Dünyaya sultan olmanın sırrını Harakani fısıldar" Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Dünyaya sultan olmanın sırrını Harakani Hazretlerinin fısıldadığını söyledi.
2. Uluslararası Harakani Sempozyumu verimli geçti Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur; Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nun verimli geçtiğini söyledi.
Harakani, Füfüvvet, Tasavvuf… Türk Dünyası Kültür Başkenti Danışmanı Başkanı İbrahim Akgün; Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda ““Medeniyetimizde Yenilik İhtiyacı ve Geleceğimizin Fütüvvetle İnşa Edilmesi” başlıklı konuşma yaptı.
Harakani’yi çok iyi anlamak ve yaşamak gerekiyor Kars Valisi Günay Özdemir, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Harakani’yi çok iyi anlamak ve yaşamak gerektiğini söyledi.
Ebu’l Hasan Harakani’nin sevgi ve hoşgörü mesajı Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Harakani Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Kaya, KAÜ ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Anadolu coğrafyasının İslamlaşmasında sevgi ve hoşgörüyle mayalanmasında kurumsal olarak ilk hareket ve emeğin Ebul-Hasan Harakanî Hz.lerine ait olduğunu söyledi.
"Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız" Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu, Harakani sevdalısı birçok yabancı konuğu ağırladı.
KARS'TA GAZEL TELAŞI Doğu Anadolu Bölgesi’ne kış bu yıl erken geldi.
Akyaka’da Taşımalı Semineri Kars Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Kaymakamlık toplantı salonunda taşıma yapan yüklenici ve şoförleri ile taşıma merkezi okul müdürlerine yürürlükteki mevzuat ile ilgili bilgilendirme semineri verildi.
Türkiye ve Avrupa Birliği Kars Kafkas Üniversitesi’nde “Türkiye ve Avrupa Birliği” konulu panel gerçekleştirildi.
“Yasa Dışı Bağımlılık Yapıcı Maddelere Karşı Farkındalık Arttırma” konferansı Kars İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Madde Kullanımı İle Mücadele Büro Amirliği, genç nesilleri uyuşturucu bağımlılığına karşı koruyabilmek ve bu konulardaki farkındalıklarını arttırarak bilinçlendirmek amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine içerisinde, il genelinde bulunan liselerde “Yasa Dışı Bağımlılık Yapıcı Maddelere Karşı Farkındalık Arttırma” konferanslar düzenliyor.
SERKA, Serhat illerini Moskova’da tanıttı Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen ve 75 ülkeden bin 300 turizm şirketi ve tur operatörünün katıldığı 20.Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılarak Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin turizm potansiyelini tanıttı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER