Sarıkamış Şehitlerinin 101. yılına doğru Sarıkamış Şehitlerinin 101. yılında yapılacak etkinlikler için koordinasyon toplantısı yapıldı.
Özcan, Türk Milleti’ne Çağrıda Bulundu Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Yaver Özcan, Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıyı yaptığı yazılı açıklamayla kınadı.
Öğretmenler Günü Kars'ta kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kars’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kars'ta Ekim ayında 2 bin 25 daireye yapı ruhsatı verildi Türkiye’de yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü yüzde 24,8, yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların yüzölçümü ise yüzde 11,5 azaldı.
ALİBEYOĞLU AİLESİNDEN TEŞEKKÜR ALİBEYOĞLU AİLESİNDEN TEŞEKKÜR
Kars'ta suç uyduran bisikletçi hakkında soruşturma başlatıldı İstanbul'dan 29 Mart'ta "Barış için pedalla" sloganıyla 74 bin kilometrelik bisiklet turuna çıkan bisikletçi Meriç Şehit hakkında, "terör örgütü mensuplarınca silahla tehdit edildiği ve darbedildiği" iddiasıyla yaptığı başvurunun asılsız çıkması üzerine soruşturma başlatıldı.
Vekillerin Öğretmenler Günü mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladılar.
Vali Özdemir'in Öğretmenler Günü mesajı Kars Valisi Günay Özdemir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör Özcan'ın Öğretmenler Günü mesajı Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Söz verdik ve yapıyoruz Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın, “Söz verdik ve yapıyoruz” sloganıyla hazırlanan bilboard ve afişler kentteki yerini aldı.
İsmet Çelik’ten 24 Kasım Mesajı Kars Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik’in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı.
Ötegen’in 24 Kasım Mesajı Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
SÜRGÜNÜN 71. YILINDA AHISKALILAR ARÜ’DE ANILDI Sürgünün 71. Yılında Ahıska Türkleri Ardahan Üniversitesi’nde (ARÜ) düzenlenen programda anıldı.
Kaymakam Önder, Doğruyol köyünü ziyaret etti Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, Doğruyol köyünü ziyaret etti.
SARIKAMIŞ’TA KAÇAK SİGARA OPERASYONU Sarıkamış’ta polisin sigara kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonda 30 bin paket kaçak sigara ele geçirilirken, 1 kişi de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Yenişehir Mahalle muhtarından Karaçanta'ya teşekkür Yenişehir Mahallesi Muhtarı Ekin Ekinci, mahallerine yapmış olduğu alt ve üst yapı hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya teşekkür etti.
Kar, kış, ayaz demeden ikna ediyorlar Kars’ın Susuz ilçesinde 100.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’na (YBO) çeşitli nedenlerden dolayı gitmeyen öğrenciler, kurulan ikna ekibi sayesinde okula kazandırılıyor.
DAGC 36 yaşında Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti(DAGC) 36 yaşında.
Sarıkamış’ta Sözleşmeli Er Başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmek üzere, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olan adaylar arasından sözleşmeli erbaş ve er kadrolarına, 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre personel seçimi duyurusunda bulunuldu.
Köprünün sütunları bulunamadı Kars Kalesi arkasındaki eski Ardahan yolu üzerinde bulunan Taş Köprü’nün yıllar önce kaybolan sütunları hala bulunamadı.
En çok tabya Kars’ta bulunuyor Tarihte birçok ilki bağrında barındıran bir şehir olan Kars, serhat kenti olması nedeniyle tabya sayısıyla da adından söz ettiriyor. Kentte 46 tabya bulunuyor.
Kars'ta Ekim ayında 3 şirket kuruldu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ekim ayı kurulan ve kapanan şirket verilerini paylaştı. Erzurum’da ekim ayında 7 şirket kurulurken kapanan şirket kaydedilmedi. İlin ekim bazlı kurulan şirket sayısı Doğu Anadolu Bölgesi toplamında yüzde 7.14’lük dilim gösterdi.
T.C KARS 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO : 2015/1213-1214-1265-1277-1278-1279-1281-1282-1283-1284-1285-1286-1287-1288,1348-1349-1350-1351,1405-1406-1407,1469,1471-1472
Vekiller Ankara'dan destek veren Karslı STK ve Bürokratlarla buluştu AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey; seçimde gerek Kars’a gelerek, gerek Ankara’dan hemşehrilerini arayarak destek veren Ankara’daki Karslı STK başkanları ve üst düzey bürokratlarla sabah kahvaltısında bir araya gelerek hemşehrileriyle hasbihal eylediler.
Kağızman'da PKK'ya ağır darbe Kağızman'da bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen Şehit Jandarma Başçavuş Nurettin Öztürk-2 operasyonu kapsamında 8 adet sığınak imha edildi.
Nuran Özyılmaz'a Kadın Girişimci ödülü Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren, iş hayatına farklı bir bakış açısı getiren, üreten, ürettikçe kazanan, kazandıkça ekonomiye ve toplumun her kesimine olumlu faydalar sağlayan, toplumsal yaşamda güçlüklere karşı direnerek ve kararlılıkla yollarına devam eden birçok kadın girişimci kendi başarı hikayelerini yazdı.
Suriye’de Türkmenlere yapılan saldırılara tepkiler Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kars şube Başkanı Murat Şanlı, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıları kınadı.
Bülbül Deresi’nde sona gelindi Kars merkez Bülbül Deresi ıslah çalışmaları devam ediyor. İhate duvarının da büyük ölçüde tamamlandığı çalışmalarla birlikte deredeki islah çalışmalarının yılsonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
Macaristan'ın Józsefváros Kenti İle Küçükçekmece Kardeş Şehir Protokolü İmzaladı İstanbul Küçükçekmece ile Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin Józsefváros Belediyesi kardeş şehir protokol töreni Józsefváros Belediyesi tarihi binasında maclis toplantı salonunda geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.
Kars'ta terör operasyonu: 7 kişi tutuklandı Kars merkez ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen terör operasyonunda, ''Terör örgütüne yardım ve yataklık'' yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 7'si tutuklandı.
KAĞIZMAN'DA 5 ODALI İKİ TUVALETLİ PKK SIĞINAKLARI BULUNDU Kars'ın Kağızman ilçesinde icra edilen hava harekatı sonucunda yapılan arazi aramasında bölücü terör örgütü mensuplarına ait 3 ayrı sığınakta çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.
BAŞKAN KARAÇANTA KURSİYERLERİN SERTİFİKALARINI VERDİ Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamında Oryantasyon Eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarını verdi.
SELİM KAYMAKAMI DOLU, ÖĞRENCİLERLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ Kars’ın Selim İlçesi Kaymakamı Erdinç Dolu, öğle yemeğini öğrencilerle birlikte yedi.
Kars’ta gelirinin gideri karşılama oranı yüzde 16,82 Erzurum Ekim 2015 bölümünde il gelirinin gideri karşılama oranı bakımından ülke ortalamasının altında, KUDAKA ve Kuzeydoğu istatistik Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi ortalamasının ise yine üstünde yer aldı.
Kars'ta 10 ayda 22 marka başvurusu yapıldı Erzurum’da on ayda gerçekleştirilen marka başvuru sayısı 151’e ulaştı.
PKK VURDU, İŞE BAŞVURDU, SAKINCALI BULUNDU 1994 yılında askerlik yaparken PKK ile girdiği çatışmada yaralanan Yakup Vurhan (42), devletin kendisine sunduğu istihdam imkanından yararlanmak için İstanbul Tersanesi Komutanlığına başvurdu, sınavda başarılı oldu ancak işe girişi kabul edilmedi.
Kağızman Zuvar Mahallesinin alt yapı sorunu çözüldü Kağızman’ın Zuvar Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Ağdeve, mahallesinin yıllardır çözülemeyen alt yapı sorununun başarılı çalışmalar sonucunda çözüldüğünü söyledi.
Kars’ta kayak sezonu hazırlıkları Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden birine sahip, sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle, yerli ve yabancı turistlerin gözde yeri olan Sarıkamış’ta kayak sezonuna hazırlıkları sürüyor.
Kars’ta ‘şap’ görüldü, hayvan satışları durduruldu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 2 köy ve 1 mahallede şap hastalığının görülmesi üzerine Kars’ta 15 gün süreyle hayvan satışları durduruldu.
Kağızman’da PKK mevzilerine hava harekâtı Kağızman’da PKK mevzilerine hava harekâtı

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER