Kızılay ile Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürecek Türk Kızılayı Kars Şube Başkanı Necati Dallı, Kızılay'ın 2007 yılından bu yana yürüttüğü Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası'nın başladığını ve kurban vekalet bedelinin, yurt içi için 740 TL, yurt dışı için ise 475 TL olarak belirlendiğini açıkladı.
DAP’tan hayvancılığa içme suyu desteği DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının “Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, bölgede meraya dayalı hayvancılık yapılan alanlarda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla, finansmanının tamamı DAP İdaresi tarafından karşılanarak yaptırılan 9 bin 960 adet saç ve prefabrik beton sıvatın dağıtımına başlandı.
PKK’ya elaman götürmek isteyen 2 kişi kıskıvrak yakalandı Kars’ta PKK’ya elaman götürmek isteyen iki kişi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.
Sarıkamış BESYO özel yetenek sınavları başladı Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) 2016-2017 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavları başladı.
Bakan Tüfenkci, Kars’ta ikinci el araç satış düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kars’ta Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında hazırlanan "İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı" ile ilgili açıklamalarda bulundu.
“Bu hain saldırılar, PKK'nın son çırpınışları” Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Van ve Elazığ’da teröristlerin düzenlediği saldırıları değerlendirdi. Tüfenkci, bu hain saldırıların PKK’nın son çırpınışları olduğunu belirtti.
Ulaştırma Bakanı Arslan Çamlıca’daki dev kule şantiyesini gezdi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çamlıca’daki radyo ve televizyon vericilerini ana vericide toplayacak olan dev kulenin şantiyesinde incelemede bulundu. Bakan Arslan, “Kadir Gecesi’nde Çamlıca Cami’nin açılışında bu projeyi de İstanbul’un siluetine kazandıracağız, Projenin bedeli bugünkü parayla 170 milyon. Günde 2 bin yılda 4 buçuk milyon turist bekliyoruz” dedi.
"Büyüyen ve güçlenen Türkiye’yi istemeyenler Türkiye üzerinde oyun oynamaya devam ediyorlar" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, A Haberde canlı yayında soruları yanıtladı.
UDH Bakanı Ahmet Arslan PTT A.Ş. Yönetim Koordinasyon Toplantısına katıldı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de PTT A.Ş. Yönetim Koordinasyon Toplantısına katıldı.
Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin hazırladığı sergisinin açılışı yapıldı Kars Belediyesi Başkanlığı, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla hazırlanan kermes ve serginin açılışını Başkan Murtaza Karaçanta, yaptı.
Ilıcalı, TRT kent radyosunda 3'üncü köprü'yü değerlendirdi Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İstanbul TRT Kent Radyosunda, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve diğer mega projeler hakkında açıklama yaptı.
Kars'ta STK'lar terörü lanetledi AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, terör örgütlerinin isimleri ve söylemlerinin değiştiğini ancak Türkiye düşmanları olduğu gerçeğinin hiçbir zaman değişmeyeceğini belirtti.
Kars'ta FETÖ operasyonunda tutuklu sayısı 268’i buldu Kars’ta FETÖ/PDY yönelik düzenlenen operasyonlarda toplam 566 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 566 kişiden 268’i çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
“Esnaflarımız her zaman devletinin yanındadır” KESOB Başkanı Adem Burulday, Kars Sanayi Sitesinin sorununu Bakan Arslan’a ilettiğini belirterek, “Bakanımız ile birlikte sorunlar en kısa sürede çözülecektir.” dedi.
Köylere ‘Dolu Dolu’ Hizmet Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Erdinç Dolu, Kars merkez Karakaş Köyü’nde hayvan içme suyu sıvat dağıtımında bulundu.
Kars, Ardahan ve Iğdır, Beylikdüzü'nde tanıtılacak Iğdır, Kars ve Ardahan illeri, İstanbul Beylikdüzü’nde tanıtılacak.
SERKA, Kars için hediyelik eşya tasarım yarışması düzenledi Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Kars yöresine ait hediyelik eşya sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek ve bu fikirler ışığında tasarım örnekleri oluşturmak amacıyla 10 Bin TL ödüllü tasarım yarışması düzenledi.
UDH Bakanı Arslan, ilk Yerli Sivil Eğitim Uçağı Hürkuş’un Sertifikasyon törenine katıldı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Hürkuş bizim için bir iftihar vesilesi ama bizim için bundan sonraki iftihar vesilesi milli muharip uçağımızı üretmek olacak. Dünyanın en gelişmiş savaş uçağını ürettiğimiz zaman bu gururu yaşayacağız" dedi.
Kars'ta FETÖ operasyonunda 260 kişi tutuklandı Kars’ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan bir 3’ncü sınıf emniyet müdürü, bir binbaşı, iki öğretim görevlisi ve bir polis çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Belediye kriz masası oluşturdu Kars’ta dün öğlenden sonra yağan ve bir anda hayatı felç eden yağışlı havanın bugünde etkili olması bekleniyor.
ARÜ’nün uluslararası projesi başarıyla tamamlandı AB Bakanlığı’nın 2014 yılı Teklif Çağrısı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Projeleri, Erasmus+ Ana Eylem 2-Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında desteklenen "Preserving and Marketing Farmhouse Artisan Cheese-Çiftlik Peynirlerinin Korunması ve Pazarlanması" başlıklı projenin kapanış toplantısı Ardahan Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Sarıkamış’ta ot balyası üzerinden düşen vatandaş hayatını kaybetti Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde evinin önünde bulunan ot balyalarının üzerinde çalışan bir kişi balyanın üzerinden düşerek hayatını kaybetti.
Traktör altında kalan çocuk hayatını kaybetti Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde traktör altında kalarak yaralanan çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Kars’ta inşaat alanında top mermisi bulundu Kars’ta vatandaşın inşaat yaptığı bahçesinde top mermisi bulundu. Top mermesisi bomba imha uzmanınca kontrollü olarak patlatıldı.
Arpaçay’da bir kişi tarlada ölü bulundu Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde tarlaya ot biçmeye giden bir kişi, ot biçtiği tarla da ölü bulundu.
Sınırsız özenti manzaraları Veteriner Hekim Prof. Dr. Yavuz Öztürkler’in ‘Sınırsız özenti manzaraları’ başlıklı yazısı:
Yeni sahalar incelendi İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Kars merkez Yenişehir mahallesi ve Selim ilçesinde yapılan halı sahalarda incelemelerde bulundu.
Kars’ta ve Sarıkamış’ta elektrik kesintisi yapılacak 2016 yılı yatırım programı kapsamında Kars Merkez DM2/1 trafo bölgesinde yapılacak olan direk dikme, iletken çekme ve demontaj çalışmaları nedeni ile 19/08/2016 tarih 15:00 - 16:00 saatleri arası ve 21/08/2016 tarih 09:00 - 13:00 saatleri arasında elektrik kesintileri yapılacaktır.
“10 Yılımız İftiralarla Elimizden Alındı” 2006 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen “Şafak” Operasyonuyla gözaltına alınarak tutuklanan İsmail Medet Alibeyoğlu ve Yusuf Alibeyoğlu'nun ardından Gökhan Yılmaz'da serbest bırakıldı.
KAÜ'ye yeni Rektör Yardımcıları Atandı Kafkas Üniversitesi’nde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan ve Prof Dr. Mehmet Çitil’in istifalarını duyurmalarından kısa süre sonra yeni atamalar gerçekleşti.
Ziraat Oda Bşk. Ertaş’tan Başkonsolos Guliyev’e “Hayırlı Olsun” ziyareti Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu görevine yeni atanan Nuri Guliyev’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
BM Kalkınma Programı Temsilcisi Kar’s da Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Temsilcisi Kamal Malhotra, eşi Anita Malhotra ile Kars’ta hem iş hem de gezi seyahatinde bulundular.
Vasif Talibov’un bir geleneği Kars’a aktarıldı Azerbaycan’ın yeni Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclis Başkanı Vasif Talıbov’un bir geleneğini Kars’a taşıdı.
UDH Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı Editör Masası’nın sorularını yanıtladı SUNUCU- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı Editör Masası’nın sorularını cevaplıyor.
Kars’ta FETÖ'cüler emniyette hücre yapılanması kurmuş Kars’ta 17-25 Aralık sürecinden sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mensuplarının emniyet birimlerinde hücre şeklinde küçük parçalara ayrılıp faaliyetlerine devam ettikleri tespit edildi.
Dilenciler Kars’ı mesken tuttu Başka şehirlerden gelerek Kars’ta dilencilik yapan ve vatandaşlar arasında ‘esmerler’ denilen dilenciler Garajlar ve Yeni Hayvan Pazarı’nın yanını mesken tuttu.
Kars-Susuz-Ardahan karayolu sıcak asfalt oluyor Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’nce Kars’ın yolları Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yöntemiyle yapılıyor.
Anı'daki kazılara KAÜ'de katılacak Ani Ören Yeri’nde kazı çalışmalarından mahrum bırakılan Kars Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencilerinin sorununa Vali Rahmi Doğan el atarak, Kafkas Üniversitesine gerekli talimatı verdi.
Anı'da kazı çalışmaları başladı 15 Temmuz da, UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'nde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları, kazı evinin olmayışı ve ödenek yetersizliği nedeniyle iğne ile kuyu kazar gibi ilerliyor.
Kars’ta etkili olan yağmur hayatı durma noktasına getirdi Kars’ta öğleden sonra etkili olan yağmur, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Kentte cadde ve sokaklar sular altına kalırken, çok sayıda iş yerini su bastı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER