"BİR ARADA KARDEŞÇE, KAVGA ETMEDEN NASIL YAŞANIR KARS’A BAKMAK LAZIM" Kars Serhat Boyları Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, Azeri’nin, Terekeme’nin, Yerli’nin, Türk’ün, Kürt’ün, Alevi’nin ve Sünni’nin bira arada kardeşçe kavga etmeden yaşadığı tek şehrin Kars olduğunu belirtti.
Kağızman’da yol kapatıp ateş yakan 4 kişi tutuklandı Kars’ın Kağızman İlçesi’nde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasının, Diyarbakır Sur ve Cizre’deki olayları protesto etmek için yola barikat kurup ateş yakıp yakalananan 5 kişiden 4’ü tutuklandı.
SARIKAMIŞ MOTORİZE TUGAYI KOMANDO TUGAYI OLDU Sarıkamış 9. Motorlu Tugay Komutanlığı itibariyle 9. Komando Tugayına dönüştürüldü.
Atatürk işhanının arsası gündemden düşmüyor Kars’ın en işlek caddesi Faikbey Caddesi üzerinde bulunan Atatürk İşhanı’nın yeri yıllardır atıl durumda bekliyor.
Eğitimi tamamlayan girişimciler belgelerini aldı Kars KOSGEB İl Müdürlüğü ve Sarıkamış Değişim Derneği işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 59 kursiyere düzenlenen törenle katılım belgesi verildi.
Kars’ta Dünya Sulak Alanlar Günü çalışması Orman ve Su İşleri Kars İl Şube Müdürlüğü 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Gününde yaban hayvanlarını unutmadı.
Susuz’da toplu sünnet şöleni Kars’ın Susuz ilçesinde gerçekleştirilen toplu sünnet programı birbirinden keyifli görüntülere sahne oldu. Aileler, sünnet programı sonrası kar üzerinde halaylar çekti.
UZMANLARDAN SÜRÜCÜLERE SİS UYARISI Kars’ta son günlerde akşam ve sabah erken saatlerde etkili olan yoğun sise karşı Özel Özdoğu Sürücü Kursu Sahibi, Çevre ve Trafik Eğitimcisi Ömer Terim, sürücüleri uyardı.
ETSO’DA 60 KURSİYER GİRİŞİMCİLİK BELGESİ ALDI Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO) bünyesinde hizmet veren Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Erzurum Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılan kursiyerlere sertifika verildi.
Kars'ta kar yağışı Kars’ta Sabah saatlerinden itibaren lapa lapa kar yağmaya başladı.
SERKA’dan ekonomik ve sosyal kalkınmaya destek Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 2010-2015 yılları arasında gerçekleştirdiği destek programları kapsamında kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar ile KOBİ’lere sağladığı desteklere 2016 yılında da devam ediyor.
Kars’ta 2015 pancar çiftçilerinin bakiyesi 3 milyon Kars’ta 2015 yılında pancar çiftçilerinin bakiye oranı olarak belirlenen 3 milyon TL, Kars Şeker Fabrikası’na ulaştı.
Kars Ülkü Ocakları Selim’de Kars Ülkü Ocakları teşkilatı, ziyaret programlarını Selim Ülkü Ocağı’nı ziyaret ederek sürdürdü.
SARIKAMIŞ'TA YARIYIL TATİLİ YOĞUNLUĞU Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan ve kar kalınlığı 100 santimetreye ulaşan Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.
Kars'ta avcıların kontrolü sağlanıyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ilk defa uygulamaya konan (AVBİS) sistemi ile Kars’ta da av ve avcıların kontrolü sağlıklı bir şekilde sağlanıyor.
MEHMETÇİK HER ŞARTTA GÖREVE HAZIR Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bünyesinde görev yapan Mehmetçiklerin eğitimine büyük önem veriyor.
“SULAK ALANLARIMIZI ETKİN ŞEKİLDE KORUYOR VE GELİŞTİRİYORUZ” Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “1994 yılında Ramsar Sözleşmesine üye olan ülkemiz, bugüne kadar 14 sulak alanı Ramsar Listesine ekletmiştir” dedi.
“Kars’ın Ekonomisi Hayvancılığa Bağlıdır” Kars Ticaret Borsası öncülünde, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Kafkas Üniversitesi’nin destekleriyle başlatılan ‘Kars Modern Hayvancılığı Öğreniyor Projesi’ Kars’ta hayvancılığın iyileşmesi noktasında beklentileri artırdı.
Yollarda süren 17 yıllık engelsiz yolculuk Kars’a 7 kilometre mesafedeki merkez Karacaören köyüne akülü tekerlekli sandalyeyle gidip gelen Durubaba Satılmış (43) dondurucu soğuklarla adeta mücadele ediyor.
"Rusya bunun sonuçlarına katlanacaktır" Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus uçağının bir kez daha sınırımızı ihlal etmesi ile ilgili olarak ‘Rusya böyle devam ederse bunun sonuçlarına katlanacaktır’ dedi.
Rus uçağı Türk hava sahasını yine ihlal etti Dışişleri Bakanlığı, dün (29 Ocak) saat 11.46’da Rusya Federasyonu Hava Kuvvetlerine ait bir adet SU-34 uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı.
AK Parti Kars İl Başkanlığı ''İl Danışma Meclisi'' toplantısı AK Parti Kars İl Başkanlığınca ''İl Danışma Meclisi'' toplantısı düzenlendi.
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ KÜÇÜKÇEKMEÇE'DE ANILDI Sarıkamış şehitleri, şehadetlerinin 101. yılında Küçükçekmece’de düzenlenen sergi ve konferansta anıldı.
SOĞUKLAR DEREİÇİNDEKİ HES BARAJINI DONDURDU Kars'ta hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düşmesiyle Dereiçi mevkiinde bulunan Hidroelektrik Santrali Barajı dondu.
"Kars Modern Hayvancılığı Öğreniyor" Kars Ticaret Borsası başkanlığı tarafından organize edilen “Kars modern Hayvancılığı Öğreniyor Projesi” köy köy gezerek besici ve üreticileri bilgilendiriliyor.
Sürücülerin dikkat: Hava ölçüm cihazı kuruldu Atatürk Anadolu Kız Meslek ve Teknik Lisesi ile Atatürk Orta Okulu’nun bulunduğu bahçeye araçların yaydığı hava kirliliğini ölçen hava izleme istasyonu kuruldu.
Sürücü belgenizi değişmeyi unutmayın 2016 yılı itibariyle Türkiye’deki sürücü belgelerinin Avrupa standardında uygulanması ve sürücü belgelerinin değiştirilmesi ile ilgili yasa ve yönetmelik yürürlüğe girdi.
KOSGEB, DESTEKLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR KOSGEB Kars Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan 57 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
BAŞKAN KARAÇANTA İSTANBUL’DA BASINLA BULUŞTU Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta İstanbul’da yerel ve ulusal basın temsilcileri ile yemekte bir araya geldi.
Artık her kurumun ilk yardım ekibi var Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kurum personellerine yönelik ilk yardım eğitimleri verildi.
"Bir El de Sen Uzat" kampanyasına TÜRKAV’dan anlamlı destek Kars Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Bir el de sen uzat’ yardım kampanyasına bir destekte (TÜRKAV) Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ndan.
KARS’TA NE VAR, NE YOK? Settar Kaya'nın yazısı...
Dolu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kaymakamlar toplantısına katıldı Selim Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili, Vali Yardımcısı vekili Erdinç Dolu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaymakamlar toplantısına katıldı.
Üçgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kaymakamlar toplantısına katıldı Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kaymakamlar toplantısına katıldı.
Kars'ın nüfusu 1 yılda 3 bin 806 kişi azaldı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları, 2015 hesaplarına göre Kars nüfusu her geçen gün geriliyor.
Kars’ta hacı adaylarının sayısı 3 bin 177’ye ulaştı Kars’tan Hacca gitmek için müracaat eden hacı adaylarının sayısı 3 bin 177’ye ulaştı. Kars İl Müftüsü Mehmet Genç, kontenjanın artırılması istemiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan talepte bulunduklarını kaydetti.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı Kars İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı.
Sarıkamış’ta turizm değerlendirme toplantısı Sarıkamış ilçesinde Kaymakam Yusuf İzzet Karaman başkanlığında kış turizmi değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Bilgen, Taşeron İşçileri Bakan Soylu’ya Sordu HDP Kars Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen Şeker Fabrikası ve diğer geçici işçilerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Genel Kuruluna soru önergesi verdi.
Kars dondu Doğu'da kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER