Oda Borsa Müşterek Toplantısı KTSO’da yapıldı 5174 sayılı odalar ve borsalar birliği kanunun 91 maddesi gereğince ilde faaliyet gösteren odalar ve borsalar, Genel Sekreterliğin organizasyonu ile yılda dört kez zorunlu olarak toplanılmakta.
Susuz ilçe Proje Ekibi ödüllendirildi Kars’ın Susuz İlçesinin gelişmesi ve sorunların çözümü için uygun projeler hazırlanması, fon kaynaklarına sunulması için ‘İlçe Proje Ekibi’ Susuz Kaymakamı Musa Evin Tarafından ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirildi.
Bilirdönmez’i Rahmetle Anıyoruz Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı mesajla , DAGC eski başkanlarından gazeteci büyüğümüz Demir Bilirdönmez’i ölüm yıldönümünde andı.
Digor Belediyesinden öğrencilere tatil kitabı Kars Digor Belediyesi, yarı yıl tatilinin girmesiyle birlikte öğrencilere; tatilde yararlanabilmeleri için “Kevok” isimli kitap armağan etti.
Kars Çimento’da yeni bir çevre yatırımı daha Kars Çimento Fabrikasında, çevre konusunda yapılan yatırımlar hız kesmiyor.
Kars Belediyesi EMİTT fuarında 19’uncu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMİTT) yerini alan Kars, yöresel tatlarından turizmine kadar birçok değerini İstanbullu’lara tanıttı.
Kılıç, TBMM’de Veteriner Hekimliği anlattı AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç: TBMM'de Veteriner Hekimliğinin Dünü Ve Bugününü anlattı
Gazetecilerden Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’a veda ziyareti İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle Merkeze alınan Kars Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’a veda ziyaretleri sürüyor. Kentte görev yapan gazetecilerde Çakmak’ı makamında ziyaret ederek kentte “Hoş bir seda” bırakan Çakmak’a yeni hayatında başarı dileklerinde bulundular.
ESNAF KREDİLERİNDE FAİZ İNDİRİMİ Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KARSESOB) Başkanı Adem Burulday, “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi" sahibi esnaf ve sanatkarlara kullandırılan krediler için yüzde 100 faiz indirimi uygulanacağını belirtti.
"Hızlı treni Kars'a kadar uzatacağız" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, “Bugün Türkiye hızlı tren işletmeciliğinde dünyanın 8’inci ülkesi ve hızla gelişmeye de devam edecek. Önümüzdeki dönemde demir yolu yatırımlarına büyük bir ağırlık vereceğiz” dedi.
ARAS EDAŞ ekiplerinin kış mesaisi Son yılların en şiddetli kışını geçirdiğimiz bu günlerde, hizmet sektörü çalışanları da zor şartlar altında görevlerini devam ettiriyor.
Başkan Karaosmanoğlu, Kars derneklerini ziyaret etti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca İlim Yayma Cemiyeti ile Kars İli ve İlçeleri Derneği’nin yönetimlerini makamında misafir etti.
UMEM MESLEK KURSLARI İŞ SAHİBİ YAPIYOR Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Beceri’10 projesi kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulunda % 50 istihdam garantili “Satış Görevlisi” mesleğinde 2014 Aralık ayında açılan kurs UMEM kurs yönetimince ziyaret edildi.
Kars’ta araç yangını Karsta sabah saatlerinde park halindeki araç cayır cayır yandı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen araç kullanılamaz hale geldi.
SGK borçları yapılandırma süresi 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldı Konuyla ilgili açıklama yapan Kars Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Latif Şahin yapılandırma süresinin 2 Şubat’ta sona ereceğini söyledi.
Milletvekili Ahmet Arslan’ın Yeğeni Toprağa Verildi Geçtiğimiz günlerde geçirdiği bir kaza sonucu genç yaşta hayatını kaybeden AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın yeğeni Nevzat Arslan (22), Kağızman’ın Bulanık köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Akyaka Rehber Öğretmenlerinin Büyük Başarısı Kars Valiliği koordinasyonunda hazırlanan “Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi” kapsamında Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan rehber öğretmenler tarafından yapılan çalışma Kars İlinde yapılan projeler içerisinde en iyi proje seçildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılan 1.çalıştayda üç yıl boyunca bu projenin uygulanmasına karar verildi.
Akyaka’nın iyi çocuklar ödüllendirildi Kars Akyaka İncedere Ortaokulunca yapılan “İyi Çocuk Olma Projesi” kapsamında İncedere Ortaokulunda olumlu davranışlar sergileyen, kötü söz kullanmayan, birbirlerine ve öğretmenlerine saygılı davranan öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü imkanları ile ödüllendirilerek öğrencileri Kars’a geziye götürüldü.
Akyaka’nın Esenyayla Fuarı Kars’ın Akyaka ilçesinin Esenyayla Şehit Bahçeli Erdağı ortaokulu öğrencileri düzenledikleri bilim fuarı ile hayallerini paylaştılar.
Bursa'da ki Kars derneklerinden AK Partiye ziyaret AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’a geçtiğimiz günlerde yapılan kongrenin ardından tebrik ziyaretleri devam ediyor.
SERKA Kağızman’da Bilgilendirme Toplantısı Yaptı Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 2015 yılı Mali Destek Programlarıyla ilgili bilgilendirme toplantıları 4 il ve ilçe merkezlerinde Yapılmasına devam ediliyor Kars İlçeleri toplantısı bu günde Kağızman Halk Eğitim Merkezinde Yapıldı.
"2015 yılının sonunda Bakü, Tiflis, Kars Demiryolu faaliyete geçecek" Kars Valisi Günay Özdemir, yapımı süren ve 2015 yılının sonlarında faaliyete geçmesi beklenen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı ve akabinde yapılacak yatırımlar ile Rus Büyükelçisi’nin Kars ziyaretini değerlendirdi.
“Babam vefat ettiğinde tabutuna Kars kalesine çekilen şanlı bayrağımız sarıldı” Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, "Anadolu’da Türklere ait toplu mezarlar bulundu. Oysa bir tane Ermeni toplu mezarına rastlayamazsınız" dedi.
KARS’TA İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI Kars’ta 2015 yılının İlk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Akif Pektaş Başkanlığı’nda yapıldı.
Sarıkamış Şehitleri Resim Sergisi Kars Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen ‘‘Sarıkamış Şehitleri’’temalı resim sergisini gezdi.
Hayrat İnsani Yardım Suriye TIR’ı Yola Çıktı Hayrat İnsani Yardım Kars Şubesince Suriye’de zorluk ve sıkıntı çeken Müslümanların içerisinde bulundukları kötü şartlar ve yaşam şartlarını iyileştirmek için başlatılan yardım kampanyaları sonucunda toplanan yardımlar Suriye’ye gönderildi.
Kağızman Atatürk Ortaokulu Öğrencileri Voleybolda Yine Şampiyon Kars Kağızman Atatürk Ortaokulu 2014- 2015 Eğitim Öğretim yılı içerisinde il genelinde düzenlenen Küçük Erkekler Voleybol Şampiyonasında Kağızman Atatürk Ortaokulu rakiplerine set vermeden şampiyon olmayı başardı.
Vali olma hayalini valiyle paylaştı Vali olmak istediğini her ortamda dile getiren ve hayallerini arkadaşlarına anlatan Başbakanlık TOKİ İlkokulu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Enes Mert Gede, öğretmeni Mehtap Özbey ile birlikte Vali Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti.
Organik tarım destekleri başvuruları Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Organik tarım destekleri başvurularıyla ilgili açıklama yaptı.
Çıldır Damlıca Köyü Kaz Gecesine Hazırlanıyor İstanbul Sultanbeyli’de faaliyet gösteren Çıldır Damlıca Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul’daki köylülerini Kaz Gecesinde buluşturmaya hazırlanıyor.
Duman’dan “Makam Selfie” Geçtiğimiz günlerde Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen ‘“Kristal Kar festivali” ve ‘’3. Sarıkamış Off-Road Oyunları’ renkli görüntülere sahne oldu. Bunlardan biri de Kafkas Haber Ajansı Yazarı (KHA) Mehmet Duman’ın ‘’makam özçekimİ’’ diye adlandırdığı (makam selfie) oldu.
Yarımdağ, emekli oldu Kars İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Ferzende Yarımdağ 39 yılı aşkın kamu hizmetinden sonra geçtiğimiz günlerde emekli oldu.
"2014 yılı mevsim ortalaması Kars'ta sıcak ve yağışsız geçti" Hizmet binasında düzenlediği toplantıda açıklama yapan Meteoroloji 12. Bölge Müdürü Uygar Us, Erzurum'un da içinde yer aldığı Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi'nin son 48 yılın yıl en sıcak ve kurak yılını yaşadığını bildirdi.
DÖNEM SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SARIKAMIŞ´TA YAPILDI Arpaçay Kaymakmlığı’nca dönem sonu değerlendirme toplantısı okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımıyla Sarıkamış’ta yapıldı.
"Kara Ocak bizim için de kara bir gündür" Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 20 Ocak'ta Bakü'de şehit edilen Azeri Türklerini rahmetle andığını bildirdi.
Bakü katliamında şehit olanlar anıldı 20 Ocak katliamının 25. yılı dolayısıyla Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’nda anma programı düzenlendi.
Vali Özdemir'in EMİTT Fuarı açıklaması Kars Valisi Günay Özdemir, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü’nde bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bundan 25 Yıl Önce 20 Yanvar Destanı Kars Caferilerinin Dini Lideri, Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyyid Ahmet Erdem'in yazısı:
2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı Kars İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2014 yılının değerlendirmesi yaptı.
Serbest Tarım Danışmanları ile toplantı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık 2014 yılı son toplantısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kars İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER