Çinliler tarihi İpek Yolu’nun izinde Sayıları 50’yi bulan Çin’in önde gelen medya kuruluşlarının temsilcileri, geçtiğimiz günlerde yönetmenliğini Wenmen Yang’ın yaptığı “İpek Yolunda On Bin Kilometre” belgeselinin çekimleri için Türkiye’deydi.
Ötegen’in Zafer Bayramı Mesajı Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Erdoğan Yıldırım’ın 30 Ağustos mesajı Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım’ın 30 Ağustos mesajı
İşadamı Özdemir Polat’ın 30 Ağustos mesajı İşadamı Özdemir Polat’ın 30 Ağustos mesajı
Vekillerin 30 Ağustos mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladılar.
AK Parti Kars İl Başkanı Şakir Yurdakoş’un 30 Ağustos mesajı AK Parti Kars İl Başkanı Şakir Yurdakoş’un 30 Ağustos mesajı
Muharrem Yıldız’ın 30 Ağustos mesajı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi, Kars Serhat Boyları Derneği Genel Başkanı, Karsspor Kulüp Başkanı İşadamı Muharrem Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
KARAÇANTA’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde kahramansız kalmadığını belirtti.
AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Yusuf Kaya'nın 30 Ağustos mesajı AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Yusuf Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY’DEN ŞOK İDDİA Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 1992-1994 yıllarında Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki savaşta Türkiye vatandaşı olup Ermenistan saflarında savaşan kişilerin olduğunu iddia etti.
Kars Serbest Mali Müşavirler Odası Toplantısı Kars Serbest Mali Müşavirler Odası Toplantısı 02 Eylül 2014 Salı günü saat 11:30’da yapılacak.
Mehmet Ali Kırpık, TEMA Vakfı Kars İl temsilciliğine getirildi TEMA VAKFI KARS’TA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
"Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Mardin’e varıncaya kadar birçok yöresinde aynı şekilde bütünlük anlayışı içerisindeyiz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mardin’deki elektrik kesintilerine ilişkin, “Parasını ödemek isteyenlere elektriği tabiî ki verilecek. Ben bunu tarımsal destekten ödemek istiyorum diye bir satır yazı vermesi halinde çiftçimizin onun elektriği açılacak. Biz kademe kademe bazı yerlerde bu teklife uyanların elektriğini dün akşamdan itibaren açtık” dedi.
Kanlı Tabya Harp Müzesi oluyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay ile birlikte Harp Müzesine dönüştürülmek için restorasyon çalışmaları yürütülen Kanlı Tabya’yı ziyaret ederek bilgi aldı.
Futbolun Ustaları Vali Özdemir’i Ziyaret Etti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Kars’a gelen Bakanlığın Proje Koordinasyon Genel Müdür yardımcısı Muhammed Ecevit Carti, ünlü futbolcular Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş ve Hasan Vezir, Kars Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret ettiler.
Futbolun Ustaları Kars’ı coşturdu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Kars’a gelen Bakanlığın Proje Koordinasyon Genel Müdür yardımcısı Muhammed Ecevit Carti, ünlü futbolcular Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş ve Hasan Vezir, Kars Atatürk Stadın’da gençlerle ve çocuklarla buluştu.
“Az Daha 90 Bin Birinci Sarıkamış Şehidi Olacaktım” ALLAHUEKBER Dağları’nda 55 gönüllü ile birlikte üç gün süren yürüyüşün ardından gittikleri Sarıkamış’ta eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen’in kurşunlarına hedef olarak yaralanan Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Az daha 90 bin 1’inci Sarıkamış şehidi olacaktım. Hayatta olan tek Sarıkamış gazisiyim” dedi.
Başkan Karaçanta asfalt şantiyesinde Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 2011 yılında faaliyete sokulan Asfalt Şantiyesinde incelemelerde bulundu.
Kur’an öğrenen kursiyerlere Kur’an-ı Kerim hediye edildi Kars Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Hayrat Vakfı Kars temsilciliği arasında yapılan protokol ve Rehber Kalemler Derneğinin desteği ile İmam Hatip Ortaokulunda her yaş grubuna uygun olarak açılan Kur’an Kursunda elif ba cüzlerini bitirip Kuran okumaya geçen kursiyerlere kurs sonunda vakıf yetkilileri ve Rehber Kalemler Derneğinin katkısıyla Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
Kars TÜİK'ten haberler Tüketici Güven Endeksi, Ağustos 2014
ANİ’DE KAZI ÇALIŞMALARI SONA ERDİ Kars’a 42 kilometre uzaklıkta olan ve Ermenistan sınırında yer alan Ani Harebeleri’nde kazı çalışmaları sona erdi.
ASİMDER'E ZİYARET Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’ni (ASİMDER) ziyaret etti.
Kars kazına rakip İngiliz kazları yaygınlaşıyor Boyları, su depolamaları ve daha birçok özelliği ile Kars kazından farklı olan İngiliz kazları Kars’ta yaygınlaştırıyor. Selçuk Alparslan da 2 yıl önce Bulgaristan’dan getirttiği 20 yumurtayla bugün bin 200 adet İngiliz kazının sahibi.
DSİ BÜLBÜL DERESİNİ TEMİZLİYOR Kars şehir merkezinde bulunan Bülbül Deresi’nin temizlik çalışmalarına DSİ 24'ncü Bölge Müdürlüğü tarafından başlanıldı.
"Kars'ta Hasan Harakani ile Doğubeyazıt'ta Ahmedi Hani aynı medeniyetin çocuklarıydı" Ak Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Bizim iktidar olduğmuz Türkiye'de hiç kimse şu veya bu gerekçeyle bir daha ötekileştirilemeyecek. Tarihdaşlığımız, kaderdaşlığımız korunacak. Eşit vatandaşlık hukuku daima önde ve temel ilke olarak benimsenecek." AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni döneme, yeni Türkiye'ye ve yeni hükümete emanet gibi tevdi ettiği çözüm sürecini başarıya ulaştırana kadar bize uyku haramdır. Bu millet arasına ekilmiş fitne tohumları yok olana kadar, bu millet her etnik ve mezhebi grupla omuz omuza bu kutlu yürüyüşe çıkana kadar gece gündüz çalışacağız."
Türk Dünyası Hizmet Ödülü Karslı Turgut Torunoğulları’na verildi Merkezi Hollanda olan Edelstaal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karslı Turgut Torunoğullarına bir ödül de Mamuşa’dan geldi.
ANİ ÖREN YERİ’NİN SAKLI YÜZÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARILACAK Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Kars Valisi Günay Özdemir ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay ile birlikte Kars’a 42 kilometre uzaklıkta bulunan Türkiye-Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri’ne giderek incelemelerde bulundu.
Kars TÜİK'ten haberler Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri, II. Çeyrek: Nisan - Haziran, 2014
20 YIL ÖNCE KARS'A ASKERE GİDEN OĞULLARININ YOLLARINI GÖZLÜYORLAR 1994 yılında vatani görevini yapmak için askere giden Zekeriya Özdemir’den 20 yıldan beri haber alınamıyor.
Kars’ta 5. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 5. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren 70 eserin bulunduğu resim sergisi ziyaretçiler tarafından ilgiyle geziliyor.
Cumhuriyet Köyü, ARAS EDAŞ’tan şikayetçi Kars merkez Cumhuriyet Köyü Muhtarı Akın Salik, ARAS elektrik A.Ş.’nin elektrik kesintilerine önlem almadığını, sık sık kesilen elektrikler nedeniyle vatandaşın elektronik aletlerinde arızalar meydana geldiğini söyledi.
Halefoğlu’nun suyu tahrip edilmiş Kars’ın merkeze bağlı Halefoğlu köyünde çekilen su sıkıntısının başka köylüler tarafından su borusuna uygulanan engellemenin neden olduğu ileri sürüldü. Konuyla ilgili köy muhtarı harekete geçerek konuyu hukuka intikal ettireceğini söyledi.
Subutay Kılıç, TESK toplantısına katıldı Kars Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Subutay Kılıç, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) Antalya’daki Eğitim İstişare Toplantısına katıldı.
ÇKS kaydında son gün Cuma TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
KUYAP EĞİTİM KONFERANSI, 25 EYLÜL’DE ANKARA’DA YAPILACAK Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse edilen ve 2013 yılı Şubat ayında uygulanmaya başlayan, KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) eğitim konferansı, 25 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
Erdoğan, Sarıkamış şehitlerini unutmadı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde konuştu.
Müsteşar Ahmet Haluk Dursun Sarıkamış’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Kars Valisi Günay Özdemir ve Kültür ve turizm İl Müdürü Hakan Doğanay ile birlikte Sarıkamış ilçesini ziyaret etti.
Kars’lı Hava Tümgeneral Yaşar Demirbulak'ı kaybettik Hava Tümgeneral Yaşar Demirbulak İstanbul’da yaşamını yitirdi.
Kültür Bakanlığı müsteşarı Kars’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Kars Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER