D U Y U R U D U Y U R U
BELEDİYE’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI Kars’ta bazı basın yayın organlarında yayımlanan “Kars’ta 698 Konutun Yapımı Yılan Hikayesine Döndü” başlıklı habere belediyeden açıklama geldi.
CHP’li Nur Serter, Ahmet Arslan ve AK Partili vekillerden özür diledi CHP Milletvekili Fatma Nur Serter elinde AK Partili milletvekilleri tarafından imzalanmış bir protokol bulunduğunu, bu protokolle özelleştirme idaresi başkanlığı tarafından ihalesi yapılacak olan bir taşınmazı almak istediklerini söyleyerek, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan da dahil 12 milletvekilinin ismini saydı.
Kars Ülkü Ocakları’ndan Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanına ziyaret Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve beraberindeki heyet ziyaretleri kapsamında ilk önce Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ı ziyaret etti.
Kars Kaşarının Coğrafi işaretlenmesi ve markalaşması ALANKUŞ: “KARS KAŞARI, COĞRAFİ OLARAK İŞARETLENEREK MARKALAŞMASI DURUMUNDA, ARTIK COĞRAFİ İŞARETE SAHİP ÜRÜN OLACAĞI İÇİN ASLA TAKLİT EDİLEMEYECEK”
SERKA 41. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) 41. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
“GÖNÜL ELÇİLERİ” FİDAN DİKİMİ YAPILDI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca düzenlenen “Gönül Elçileri” Projesi kapsamında Erzurum’da oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikildi.
"Çiftçiye 2002'de verilen destek 560 milyon lira idi, şimdi ise 22,5 milyar lira" AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr.Yunus Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker hakkında verilen gensoruyu AK Parti adına cevaplandırmak üzere TBMM'de söz aldı.
SARIKAMIŞ’TA KAR TEMİZLİĞİ Uzun ve çetin geçen kış mevsiminin hakim olduğu Sarıkamış’ta kar yağışının ardından belediye ekipleri kar temizliği çalışması başlattı.
Öğrencilere önce deprem anlatıldı ardından tatbikat yaptırıldı Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, okul ve toplu yaşam alanlarında öğrenci ve vatandaşları olası afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla eğitim ve uygulamalı tatbikat seminerleri düzenliyor.
Şeref Taşlıova heykelinin kırılan sazı 2. kez onarıldı Kars’ta İnönü Caddesi üzerinde bulunan Âşıklar Heykeli’nden merhum Aşık Şeref Taşlıova’ya ait iki kez kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırılan heykelin sazının sapı yeniden onarılarak yerine monte edildi.
KARS BELEDİYESİ ERZİNCAN BELEDİYESİNİN TOPLU TAŞIMALARINI ÖRNEK ALIYOR Erzincan Belediyesinin toplu taşıma alanında gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak amacıyla Erzincan’a gelen Kars Belediye Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı, Kars Belediyesi Ulaşım Müdürü Rahman Sönmez Kaya ve Kars Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Erzincan Belediyesini ziyaret etti.
Kars'ta radar cezası "hukuk devleti tuzak kurmaz" gerekçesiyle iptal edildi Kars’ta Sulh Ceza Hakimliği, otomobiliyle radara yakalanan Av. Necat Yağcı’nın itirazını haklı bularak, tuzak kurmanın hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığına hükmederek cezanın 5326 sayılı kanunun 28/8 maddesi gereğince iptaline karar verdi.
“Çobanoğlu, arkasında unutulmaz eserler bırakmıştır” Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2. Başkanı Ercüment Daşdelen, Devlet Sanatçısı Aşık Murat Çobanoğlu’nun vefatının 10. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
KAÜ’DE “KARS’TA YAŞLI KADIN OLMAK” KONULU PANEL Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’nce “Kars’ta Yaşlı Kadın Olmak” konulu panel düzenlendi.
EVDE ÇOCUK BAKIMI KURSU AÇILACAK Kars’ın Susuz İlçesi’nde kadınlara yönelik ‘Evde Çocuk Bakımı’ kursu açılacak.
Akbaba Atış Alanı geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi Kars’ta Akbaba Atış Alanının geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.
TÜRK SANATINDA KRİSTALOGRAFİK MOTİFLER KONFERANSI Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi (İBEF) Dekanlığı bilimsel, sanatsal ve kültürel etkinliklerine bir yenisi daha ekledi.
SATURDER Kaymakam Gürbüz başkanlığında toplandı Kars Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Kaymakam Muhammed Gürbüz başkanlığında kent merkezindeki bir otelde toplandı.
Kars Kapalıspor Salonu ve Şehir Stadyumu yıkımı başladı Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan projede Kapalıspor Salonu ve Stadyum için yıkım kararı alındı.
Atatürk İşhanı yıkıldı arsası sahipsiz kaldı Kars’ın en işlek caddesi Faikbey Caddesi üzerinde bulunan Atatürk İşhanı’nın yeri yıllardır atıl durumda bekliyor. İl Özel İdaresine ait olan arsa şehrin ortasında atıl durumda bekletiliyor. Geçtiğimiz aylarda açık teklif usulü ile ihaleye çıkarılarak satılmak istenilen arsa bir türlü alıcı bulamadı.
Vatan Partisi Kars Öncü Kadın teşkilatı kuruldu ŞİMDİ DE ÖNCÜ KADIN’I KURDULAR
Kamyonun dokunduğu ağaç kökünden çıktı Kars’ta Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Caddesinde seyir halinde olan bir kamyonun dalına değdiği ağaç kökünden çıktı.
Vatan Partisi Akyaka ilçe binasını törenle açtı Geçtiğimiz günlerde Grand Ani Hotel’de 250 kişinin Katılımıyla Rozet Takma Töreni düzenleyen Vatan Partisi Kars İl Başkanlığı Cumartesi gününde 90 yeni üyenin katılımıyla Akyaka İlçe Teşkilatı’nın yeni binasını açtı.
Tipioğlu, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor AK Parti Kars Milletvekili a. Adayı Veysel Tipioğlu seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
SARIKAMIŞ'A MODERN YAŞAM VE TİCARET MERKEZİ Sarıkamış Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşam ve Ticaret Merkezi Projesi tamamlanarak Serhat Kalkınma Ajansı’na sunuldu.
Kars Orman İşletme Müdürlüğü 2 Milyon Fidan Dikecek Kars Orman İşletme Müdürü İbrahim Tanış, Kars’ta bu yıl 2 milyon fidan dikimi yapılacağını söyledi.
Hanım Eller Derneği: 18 Mart‘ı yılın her günü hatırlamak gerekir Kars’ta bayanlardan oluşan dernek, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anmak için etkinlik düzenledi. Yılın her günü, 1915 Mart’ın da Çanakkale’de yaşanan dirilişin hatırlaması gerektiğine dikkat çekti.
Çekmeköy KAI’den Aday Adayı Hemşerilerine Güçlü Destek Çekmeköy Kars-Ardahan Iğdır (KAI ) Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kaz Gecesinde hemşerileriyle bir araya gelerek bir kez daha gücünü gösterdi.
Atatürk İlkokulu’nda Nevruz Coşkusu Bahar Bayramı Nevruz kutlamalarının yapıldığı Atatürk İlköğretim Okulu’nda büyük bir coşku yaşandı. Coşkunun yanında nefeslerinde tutulduğu kutlamalarda çuval ve halat çekme yarışmaları renkli görüntülere sahne oldu.
CHP Kars Milletvekili adaylarını açıkladı CHP Kars Milletvekili adaylarını açıkladı
"Tarihin Destanı Çanakkale" Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü Münasebeti ile İlim Yayma Cemiyeti Kars ve Diyanet Sen ile birlikte tertip ettiği “Çanakkale Zaferi” programı İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
Kars’ta inşaat sezonu 15 Nisan’da başlıyor Kars Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahmut Aydın, Kars’ta inşaat sezonunun 15 Nisan’da başlayacağını açıkladı.
Kars'ta Şubat ayında 94 konut satıldı Türkiye’ de 2015 Şubat ayında 95 bin 21 konut satıldı.
Genç Kafkars Spor Play-Off’ta Bugün de Galip Genç Kafkars Spor 2. Lige Yükselme Yarı Final Turnuvasındaki İkinci Maçında Konya Büyükşehir Belediye Sporu 3-2 Mağlup Etti.
Vekillerden önemli açıklamalar AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, tarım ve hayvancılıkla ilgili yatırımlar ve kooperatifler ile bankaların köylüleri müteselsil kefillikle birbirine kefil etme sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundular.
AK PARTİ ADAYLARINI STK'LARA SORDU AK Parti Milletvekili adaylarının belirlenmesi için il genelinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına (STK) yönelik yaptığı temayül yoklaması yaptı.
Gazi Evi yapımının devamı için ek ödenek çıkarıldı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Gazi Evi yapımının devamı için yeni ek bir ödenek daha çıkarttıklarını söyledi.
Kars Harakani Havalimanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Bakanlar Kurulunun aldığı karar ile Kars Havalimanı’nın isminin Kars Harakani Havalimanı olarak değiştirilmesi kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından açıklama yaptı.
DÖRDÜNCÜ KATTAN DÜŞEN KIZ AĞIR YARALANDI Hakkari’de, dördüncü kattaki evinin balkonundan düşen bir kız ağır yaralandı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER