İftar sonrası Dolunay resitali Kars Kafkas Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenci ve öğretim görevlileri, esnaf ve çeşitli iş kollarında görev alan vatandaşlar engelliler derneği olan Dolunay Derneği’nde iftar sonrasında bir araya gelerek sıra gecesi düzenliyorlar.
Büyükçatma Şehitlik Anıtı Kadir Gecesinde Açılıyor 1918 olaylarında Arpaçay’a bağlı Büyükçatma Köyünde Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen 183 Müslüman Türk vatandaş için Arpaçay Kaymakamlığı tarafından yaptırılan Şehitlik Anıtı Kadir Gecesinde dualar eşliğinde açılıyor.
SERKA'nın finanse ettiği Ahmed-i Hani Kent müzesi açıldı İçişleri Bakanı Efkan Ala, Serhat Kalkınma Ajansı’nca finanse edilen ve Doğubayazıt Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen Ahmed-i Hani Kent Müzesi ve Doğubayazıt Evi Projesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada Ahmed-i Hani’nin Türkiye’deki kültürün köşe taşlarından biri olduğunu söyledi.
10 üniversiteliden 3'ü düşük işte çalışıyor Türkiye’de istihdam edilen her 10 üniversite mezunundan 3’ünün yaptığı işe göre ‘aşırı eğitimli’ olduğu ortaya çıktı.
Kars TÜİK'ten haberler Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Haziran 2014
ARPAÇAY KAYMAKAMINDAN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 40. yılı nedeniyle ilçede bulunan Kıbrıs Gazilerini ziyaret etti.
KARSLILAR DERNEĞİNDEN İFTAR YEMEĞİ Akçakoca Karslılar Derneği’nin (KAR-DER) geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerinin bu seneki adresi Belediye Nikah salonunda yapıldı.
KARS’TA 40 KİLOGRAMLIK YAYIN BALIĞI YAKALANDI Karslı amatör balıkçılar, Aras Nehri’nde 40 kiloluk yayın balığı yakaladı.
“İNSANLIK BU ZULME SEYİRCİ” Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Mehmet Mehdi Eker, İsrail’in 2 saatlik ateşkesi ihlal etmesini şiddetle lanetlediğini belirterek, “Oradaki masum insanların cesetlerinin, katledilmiş şehitlerin cesetlerinin alınmasına bile fırsat vermiyor” dedi.
“Tarihte hiçbir devlet, hiçbir millet zulüm ile abat olmamıştır” Birlik Vakfı Kars Şubesi Başkanlığı’nca ‘Ananevi İftar Yemeği’ düzenledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığından Kars'a yatırım Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlık olarak Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çok önemli spor yatırımlarına imza attıklarını belirterek, "12 ilimizde 607 milyon 200 bin TL'lik dev bir spor hamlesini hayata geçirdik. Çözüm sürecinin gençlik ve spor üzerine de çok güzel meyveleri olacak" dedi.
Kıbrıs Barış Harekatının 40. yılı Kars Sarıkamış Muharip Gaziler Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Osman Zekeriya Gül,”Bugün yine 40 yıl önceki heyecanı yaşıyorum, bugün aynı harekat olsa yine giderim. Biz her zaman askeriz bizim için fark etmez” dedi.
Sarıkamış BESYO’da Sınav heyecanı Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) 2014-2015 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavları başladı.
TYS Derneğinin iftar buluşması Türkiye Yardım Sevenler (TYS) Derneği Kars Şube Başkanı ve Ulucami Dernek Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, Kur’an Kursu ve yatılı üniversite öğrencilerine Serhat Yurdu Misafirhanesinde iftar yemeği verdi.
Aras, Kars'ta AK Parti eski İl Başkanı işadamı Remzi Aras, Kars AK Parti İl Başkanlığına atanan Ali Şakir Yurdakoş ve yeni yönetimine başarılar diledi.
"Kars'ın tarımsal üretim değerinde ciddi artış var" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ‘’Biz Kars’ın hayvancılığını bu manada Organize Besi çatısı altında toplamak üzere 30 milyon liraya yakın bir para harcamayı şuanda planlıyoruz’’ dedi.
Kars Çimento çalışanları iftarda buluştu Kars Çimento Fabrikası tarafından her sene geleneksel hale getirilen iftar buluşması bu yıl da Grand Ani Otel’de gerçekleştirildi.
Kıbrıs Barış Harekâtının 40. Yılı Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kars Şube Başkanı Yüksel Öztürk, 20 Temmuz 2014 Kıbrıs Barış Harekâtının 40. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
“İnsanlık vicdanı galip gelecek İsrail vahşeti bitecek” MEMUR-SEN KARS İL BAŞKANI EBUBEKİR KELEŞ’İN BASIN AÇIKLAMASI:
Kaymakam Evin, ilçe halkını iftarda buluşturdu Kars’ın Susuz ilçesi Kazım Karabekir caddesinde düzenlenen iftar programına İlçe kaymakamı Musa Evin, Belediye başkanı Murat Uray, İl genel meclis üyeleri, Siyasi parti ilçe başkanları ve ilçedeki tüm muhtarlar ve azaları, esnaf ve vatandaşlar ile kurum müdürleri ve memurlar katıldı.
Arpaçay Emniyet Amirliği ISO’da son aşamaya geldi Vatandaş odaklı yaptığı çalışmalarla büyük beğeni toplayan Kars Arpaçay Emniyet Amirliğinin başarıları tescil ediliyor.
Erdem, İnsan, Düzen Kars Dolunay Derneği Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’ın, “Erdem, İnsan, Düzen” yazısı:
Bakan Eker, Birlik Vakfı Kars Şubesinin iftar yemeğine katıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Filistin'de Müslümanların yaşadığı toprakların işgal edilerek, çocukların, bebeklerin, sivillerin, yaşlıların ve kadınların üzerine zalimce bombalar yağdırılmasına seyirci kalınması, Ortadoğu'daki kukla rejimlerin halka dayanmayan, halklarının değerlerini, inançlarını ve halklarının sahip olduğu medeniyet değerlerini dikkate almayan rejimlerin suskunlukları sebebiyledir" dedi.
Bakan Eker, Selim ve Sarıkamış’ta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, iki günlük ziyaret ve gezi programı için gediği Kars’ta Selim ve Sarıkamış ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
"12'nci Cumhurbaşkanı veya ilk Devlet Başkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan" Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da katıldığı Kars’ta yaklaşık 182 milyon TL tutarındaki, 12 adet yatırımın temel atma töreninde konuşan AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Aslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, “12. Cumhurbaşkanı veya ilk devlet başkanı adayı Sayın Başbakanımız, Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan” diye bahsetti.
Kars çayında çevre sağlığı tehdidi Kars Çayı'nda meydana gelen toplu balık ölümleri sonrası binlerce balık temizlenmeyince kokmaya başladı.
“Zamanı gelince Kars çayıda yapılır” Kars’ta yaklaşık 182 milyon TL tutarındaki, 12 adet tesisin temel atma törenine katılmak için Kars’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilerin Kars gündemine ilişkin sorularını cevaplandırdı.
Mayıs itibariyle Kars'ta 38 bin 491 araç trafiğe kayıtlı Erzurum’da motorlu kara taşıtı sayısı 99 bin 952’ye, otomobil sayısı ise 49 bin 691’e yükseldi.
"Iğdır'da, Kars'ta, Ağrı'da havalimanı var. İstiyoruz ki benim vatandaşım artık otobüslerle aynı fiyatla uçakla gidebilsin" Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türk bayrağını kongresinde asamayanların bu Parlamento'da ne işi var? Bu Parlamento Türkiye Cumhuriyeti'nin Parlamentosu" dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Kars'ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Şap virüsü ekonomik anlamda zarar verebilecek bir hastalık. Bir yerdeki şap hastalığını bir yere taşımak hepimize zarar verir. Onlarla ilgili tedbirlerimizi de almak zorundayız" dedi.
Tarım Bakanı Eker, Kars'a geliyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Cumartesi ziyaretlerde bulunmak üzere Kars'a geliyor.
Bakan Eroğlu'ndan Kağızman’a Müjde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gerçekleştirdiği Kars ziyaretinde Kağızman ilçesine müjdeli haberler verdi.
Kars Valisi Özdemir, sel baskınının Yaşandığı Alçılı köyünde Kars Valisi Günay Özdemir, geçtiğimiz günlerde sel baskının yaşandığını ve bir kişin ölümüyle sonuçlanan Merkez Alçılı Köyünde incelemelerde bulundu.
Selim ilçe Emniyet Müdürü Topçu’ya veda iftarı İstanbul’a tayini çıkan, Kars Selim Emniyet Müdürü Emin Topçu’ya Kaymakam Erdinç Dolu tarafından veda yemeği verildi.
Çiftçilerin Dikkatine Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında makine-ekipman desteklemesinden yararlanmaya hak hak kazanan çiftçilerin dikkatine.
Ramazanda çiftçilerin zorlu günleri Ramazan ayındaki çiftçilerin zor günleri Kars’ın Digor ilçesinde kameralara yansıdı.
Kağızman’da Filistin’e destek açıklaması Kars’ın Kağızman ilçesinde internet üzerinden organize olan bir grup vatandaş, İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekâtını protesto etti.
"Geçmişten gelen sıkıntılar yatırımların önünü kesemeyecek" Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, belediyelerinde geçmişten gelen sıkıntıların, bu hizmet yarışında yatırımlarının önünü kesmeyeceğini söyledi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER