"İpekyolu projesini biz Bakü-Tiflis-Kars demiryoluyla yaptık" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu; benim 2001 yılında yazdığım 'Stratejik Derinlik' kitabımın arka sayfasını okusaydı, ‘merkez ülke’ tabirini biz 15 yıl önce kullandık. Şimdi yeni bir şey keşfetmiş gibi bunu takdim ediyor. Bu akademik bir hırsızlıktır" dedi.
DİGOR’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ Kars’ın Digor ilçesinde ‘’Uçurtma Şenliği’’ düzenlendi.
“ABİGEM, BAŞARILI PROJELERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR” Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş.’nin (ABİGEM) Yönetim Kurulu Başkanı ve ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, ABİGEM’in başarılı çalışmalara imza atmaya devam ettiğini söyledi.
KAĞIZMAN’DA ÖĞRENCİLERE ÖDÜL YAĞMURU Kağızman SAKİ Eğitim Derneği tarafından METEM okulunda yürütülen ve GSB tarafından finanse edilen “Bu Yarışta Ben de Varım” projesi kapsamsında yıl içerisinde kazandıkları puanlarını biriktiren öğrenciler dönem sonuna doğru açılan ödül sergisinde istedikleri ödüle kavuşmanın sevincini yaşadı.
Arpaçay’da SODES projesi tamamlandı Arpaçay’da 2014 yılında başlatılan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen SODES projesi Nisan 2015 itibariyle tamamlandı.
“Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu konferans düzenlenecek.
Tarım Müdürlüğünde Ziraat Odaları Başkanlar toplantısı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlünde Ziraat Odaları Başkanları toplantısı yapıldı.
Dünya Süt Günü Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Dünya Süt Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Adaylarımızdan sesi güzel olup, Uzun hava söyleyenler hangi kesimin oyunu alacaklar? Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Yücel Sezer’in “ADAYLARIMIZDAN SESİ GÜZEL OLUP, UZUN HAVA SÖYLEYENLER HANGİ KESİMİN OYUNU ALACAKLAR ?” yazısı:
SERHAT “OFFROAD” İLE KEŞFEDİLDİ Serhat Kalkınma Ajansı, (SERKA) TRA2 Bölgesinde turizmin bilindik rotaların dışına taşınması ve eko turizmin yaygınlaşması amacıyla “Serhat’ı Keşfet: OFFROAD” programını gerçekleştirdi.
Karslı arıcı "Bal" yarışmasına katıldı Kars’ın Susuz İlçesine bağlı Doyumlu (Çamik) köyünde arıcılık yapan Yücel Üzeyir, Uluslararası Bal Yarışmasına katılmak için İstanbul’a gitti.
"Kars TOKİ Konutları hak sahiplerine teslim edilmeli" Kars Eski Belediye Başkanı ve Serhat TV Yönetim Kurulu Başkanı Naif Alibeyoğlu 2015 genel seçimlerinde herhangi bir partiden aday olmamasına rağmen, Kars için yararlı olabilecek projeleri dillendirmeye ve kentte istihdama yönelik neler yapılabileceğine dair fikirler üretmeye devam ediyor.
AK Parti Kars Milletvekili adayı Mehmet Uçum Susuz'da AK Parti Kars Milletvekili adayı Mehmet Uçum seçim çalışmaları kapsamında Susuz Halk Eğitimi Merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Kars’ta Karapapak Rüzgarı Esti Kars Karapapak Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Karapapak Gecesi düzenlendi.
“Yok Olmadan Keşfet” belgeseli Şekercioğlu ile TRT Belgesel’de TÜRKİYE’NİN YABAN HAYATI ÇAĞAN ŞEKERCİOĞLU’NUN GÖZÜNDEN “YOK OLMADAN KEŞFET” İLE TRT BELGESEL’DE
Gençlik Merkezinin faaliyetleri Kars Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen kurs ve etkinlikler yoğun ilgi görüyor.
MHP SARIKAMIŞ KARAURGAN’DA SEÇİM BÜROSU AÇTI Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Milletvekili Adayı Taner Gökçek Sarıkamış’a bağlı Karaurgan köyünü ziyaret ederek MHP Seçim ve İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptı.
KARS KALESİ’NİN IŞIKLANDIRILMASI BAŞKA BAHARA KALDI Tarihi Kars Kalesi’nin ışıklandırılması işinden vazgeçilmesi kente üzüntüyle karşılandı.
KAÜ'de Hemşirelik Haftası kutlandı Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Yüksekokulu tarafından Hemşirelik Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
Belediyeden asfalt çalışması Kars Belediye Başkanlığı yağmurların durması ve havaların ısınmasıyla birlikte asfalt çalışmalarına hızlı başladı. Bir çok noktada yapılan asfalt çalışmaları ise vatandaşların yüzünü güldürdü.
KAÜ'de "Kimyasal, Ekolojik ve Ekonomik Yönüyle Çözgenler" konferansı Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından ‘’Kimyasal, Ekolojik ve Ekonomik Yönüyle Çözgenler (Sürdürülebilir-Temiz-Yeşil Kimyada Çözgenin Rolü)’’ konulu konferans düzenlendi.
Arpaçay’da 19 Mayıs Kutlamaları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin bekçileri olan Türk Gençliği’ne armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Kars’ın Arpaçay ilçesinde de coşkuyla kutlandı.
HDP Milletvekili adaylarından sanayi ve şeker fabrikası ziyareti HDP Kars milletvekili adayları da seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Adaylar Ayhan Bilgen, Şafak Özanli ve Önder Fidanboy, Kars merkezde bulunan Sanayi Sitesi, Marangozcular Sitesi ve Kars Şeker Fabrikasını ziyaret ederek esnaf ve işçilerle bir araya geldi.
BAŞIBOŞ KÖPEKLER TEHLİKE OLUŞTURUYOR Kars’ta ve Kağızman ilçesinde sayıları artan başıboş köpekler vatandaşlar için tehlike oluşturuyor.
Bakan Güllüce, Ümraniye'de Karslılarla buluştu Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, nükleer enerjiye ÇED raporu vereceği günün öncesindeki gece bunu istemeyenlerin kendisine 20 bin mail attığını söyleyerek, “Büyük Türkiye, küresel güç, kendinden korkulan bir Türkiye olmasını istemeyenlerin attığı mailler bir gecede 20 bin tane” dedi.
Hemşerimiz Dr. Türker Bahçeli Kars’ta Kars’ın yetiştirdiği başarılı doktor ve idarecilerden Dr. Türker Bahçeli, memleketi Kars’ta.
AK Parti Kars Milletvekili adayları Kağızman’da AK Parti Kars Milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Beyribey ve Ensar Erdoğdu, Kars'ın Kağızman İlçesine bağlı birçok köyleri ziyaret ettiler.
Kaymakam Gürbüz'ün 19 Mayıs mesajı Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kars'ta 19 Mayıs coşkusu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kars’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Sarıkamış'ta 19 Mayıs coşkusu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 96. Yıldönümü Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.
KTB Başkanı Çelik’in 19 Mayıs mesajı Kars Ticaret Borsası (KTB) Başkanı İsmet Çelik’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:
“Türkiye'nin Demokrasi Yürüyüşünde Başkanlık Sisteminin Yeri ve Önemi” konferansı AK Parti Kars Milletvekili adayı Mehmet Uçum, “Türkiye'nin Demokrasi Yürüyüşünde Başkanlık Sisteminin Yeri ve Önemi” konulu konferansa konuşmacı olarak katılacak.
"Ermenilerin Yaptıkları Türk Katliamları" konulu konferans Kars Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı tarafından ‘’Ermenilerin Yaptıkları Türk Katliamları’’ konulu resim sergisi ve konferans düzenlendi.
KAĞIZMAN’DA 19 MAYIS COŞKUSU 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kağızman’da da coşkuyla kutlandı.
Ahıska Türkleri Kars'a yerleştirilecek Vatandaşlık ve oturma izni müjdesi alabilmek için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bursa mitingine katılan, ancak bekledikleri müjdeyi alamayan Ahıskalılara müjdeli haber Balıkesir mitinginden geldi. Ahıska Türkleri olarak yaklaşık dört yıldır vermiş oldukları vatandaşlık mücadelesinde neticeye ulaştıklarını ifade eden İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Taş, Davutoğlu’nun Balıkesir’de düzenlediği mitingde Ahıska Türklerine vatandaşlık müjdesini verdiğini söyledi.
Arpaçaylı öğrenciler Manisa'da Manisa'nın Köprübaşı İlçesinde Kültür, Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen 16’ncı Çilek Festivali çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Hızlı trenle Edirne'den Kars'a taze narenciye ulaştırılacak Antalya-İstanbul arasının 4,5 saat, Antalya-Ankara arasının 3 saat olacağı Antalya Hızlı Tren Hattı ile, Antalya-İzmir ve Antalya-Kayseri arasındaki seyahat süresi de 3,5 saat oluyor. Antalya Hızlı Tren Hattı’nın Gar ve İstasyon yerlerinin belirlenmesi çalışmaları başladı.
KARSLI SPORCULAR JUDO ALPAGU TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA Türkiye Alpagu Federasyonu tarafından düzenlenen Judo Alpagu Türkiye Şampiyonası Yozgat’ın Sorgun ilçesinde başladı.
“GEZİ OLAYLARI OLMASAYDI BU ÜLKEYE KAÇ BİN OKUL YAPILIRDI” Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhalefetin Gezi ve Kobani olayları karşısında takındığı tavrı eleştirerek, “Muhalefet bunları yapanları alnından öptü. Gezi ve Kobani olayları olmasaydı bu ülkeye kaç bin okul, kaç bin hastane, kaç bin postane, kaç üniversite yapılırdı. Matematik bilenler bunu hesap etsin” dedi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun Eğitim İş Sendikası Kars Şubesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER