Ülkü Evlerine Ziyaret KARS ÜLKÜ OCAKLARI VE KARS MHP KADIN KOLLARI’NDAN ÜLKÜ EVLERİNE ZİYARET.
Arslan’dan, Üçgül’e Ziyaret Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan Ak Parti Kağızman İlçe Başkanı Erdoğan Demirde geçtiğimiz hafta göreve başlayan Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül’e hoş geldin ziyaretinde bulundular.
Erzurum Müftüsü Karslı Hasan Çınar ilimizi ziyaret etti Erzurum Müftüsü Hasan Çınar, Kars Müftüsü Mehmet Genç’in daveti üzerine Kars'a geldi.
Hastanenin taşınmasına STK’ların tepkisi Hastanenin taşınmasına STK’ların tepkisi!
Kars'ta 29-30 Ekim törenleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ekim Kars’ın kurtuluş törenleri programı belirlendi.
Yerevan Üniversitesi Turizm Topluluğu Başkanı Prof. Dr. Minasyan Kars'ta Yerevan Üniversitesi Turizm Topluluğu Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Robert Minasyan, geçtiğimiz günlerde Kars’a gelerek 12 kişilik Rus ve Ermeni grubu ile Kent Ani Otel’de iki gün konaklama yaptı. Ani Ören Yeri’ni, Sarıkamış Katerina Köşk’ünü ve şehir içindeki tarihi yapıları da gezen grup, bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Erdem'in Cumhuriyet Bayramı mesajı Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
ÜLKÜ OCAKLARI, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİDİ ŞERİF OKUTTU Kastamonu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Resul Köprülü, Türk Milletinin yaşananlara ve yaşananlara sebep olanları en güzel cevabı vereceğini söyledi.
Cumhuriyet Mahallesini fareler bastı Kars’ta Bülbül Deresi diye bilinen ve Örnek mahallesinden başlayarak, şehrin büyük bölümünden geçen dere ıslah edilmediğinden fare istilasına maruz kaldı.
Acı Kayıp Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Yaver Özcan’ın ağabeyi Orhan Özcan, gözyaşları arasında toprağa verildi.
KARS’TA, “AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ” PANELİ Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) faaliyetlerini sürdüren Erzurum Avrupa Birliği Bilgi Merkezi (ABBM), Kars Kafkas Üniversitesi’nde, “AB Türkiye İlişkileri ve İnsan Hakları” konulu bir panel düzenledi.
SARIKAMIŞ’TA SARA KRİZİ GEÇİREN BİR KİŞİ DEREDE BOĞULDU Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde kendilerine ait koyunları sulamak için dereye götüren bir kişi sara krizi geçirerek dereye düşerek boğuldu.
Arpaçay Kaymakamlığının Köy Ziyaretleri Kars’ın Arpaçay İlçesi Kaymakamı Faruk Erdem; beraberinde kurum amirleri ile birlikte Telek, Tomarlı, Melik, Taşlıağıl ve Polat Köylerini ziyaret etti.
Mahçupyan’a Tepki Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye vatandaşı Ermeni asıllı Etyen Mahçupyan’ın Başbakan Başdanışmanlığına getirilmesine tepki gösterdi.
Uygulamalı Girişimcilik eğitimi SERKA ve KOSGEB İşbirliği İle Fikirlerini İşe Dönüştürmek İsteyenler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ilanı doğrultusunda Kars’ın Susuz İlçesinde kurs açılması için Susuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak harekete geçildi ve 30 kişilik kurs açılması planlandı. Kurs Susuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda bugün planla ilgili toplantı yapıldı.
istihdam garantili İç Giyim Konfeksiyon Makineci kursu İŞKUR’dan 100 kişilik %50 istihdam garantili İç Giyim Konfeksiyon Makineci kursu.
Bursa’da “Karabağ’ın İşgali” Paneli Düzenlendi Ermenistan’ın işgali altındaki Karabağ, Bursa’da düzenlenen panelde masaya yatırıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına Destek Şurası, Azerbaycan Türkiye Evi ve Anadolu Sanayici İşadamları Derneği (ANASİAD) tarafından organize edilen “Uluslararası Hukuka Göre Karabağ’ın İşgali” konulu panel, BTSO’da gerçekleştirildi.
Karaçanta’nın Muharrem Ayı mesajı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Muharrem ayı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Tüm İslam âleminin yeni hicri yılını can-ı gönülden tebrik ediyoruz.” ifadesini kullandı.
"Urfa'ya Pozitif anlamda bir ayrımcılık yapıldı. Hakkari, Kars ve Van Urfa'yla bir tutuldu" Güneydoğu'nun yıldızı parlayan şehri Şanlıurfa, son yıllardaki teşvik paketleriyle yatırımcıların gözdesi oldu.
Kars'ta bir MERS virüsu vakası daha görüldü Kars'ta, hacdan döndükten sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözlem altında alındı.
Toprak analizi için son gün 30 Ekim “Çiftçilerimizin, mağduriyet yaşamamaları için 2014 yılı toprak analizlerini Perşembe günü mesai saati bitimine kalmadan yaptırmalarında fayda var”
Sigorta sektörünün geleceği Kars'tan sonra Bursa'da konuşuldu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 41. Meslek Komitesi tarafından düzenlenen Sigorta Acenteleri Genişletilmiş Sektör Analiz Toplantısı’nda, sigorta acentelerini bir araya getirdi.
Sarıkamış’ta “Uyuşturucuya Karşı Bilgilendirme” konulu seminer Kars Sarıkamış’ta “Uyuşturucuya Karşı Bilgilendirme” konulu seminer düzenlendi.
Kars Emniyetinin huzur toplantısı Emniyetin belli aralıklarla yaptığı huzur toplantılarının son ayağında yine koordineli çalışma vurgusu yapıldı ve her şeyin emniyetten beklenilmemesi istendi.
İlçe Tarım Müdürü Yalçın'a veda yemeği KAYMAKAM GÜRBÜZ, TAYİNİ ÇIKAN SARIKAMIŞ GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ YALÇIN’A VEDA YEMEĞİ VERDİ.
Erdem’in Muharrem Ayı Mesajı Kars Caferilerinin Dini Lideri, Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyyid Ahmet Erdem, Muharrem Ayı’nın Girişi nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vekillerin, Hicri Yılbaşı Mesajı AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın Hicri Yıl Mesajları:
60 Yaşında Hukuk Mezunu Oldu, Avukat Kızının Yanında Staja Başladı Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 1982'de kazandığı Hukuk Fakültesi'ni, kızı dünyaya gelince çalışmak zorunda kaldığı için bırakan 60 yaşındaki Şakir Yıldız, 30 yıl sonra avukat kızının isteği üzerine bitirip avukat oldu ve onun yanında staja başladı.
Arpaçay’da Kurtuluş törenleri ertelendi Arpaçay’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıldönümü etkinlikleri Aşure Günü’ne denk gelmesi nedeniyle bir sonraya alındı.
İŞKUR İş Eğitimleri Kars İŞKUR; bölgesel olarak yapılan seminere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünden eğitimi vermek ve eğitimi almak için bölge illerinden gelen İŞKUR kurum çalışanlarına ev sahipliği yaptı.
Akyaka Emniyeti, Projeleriyle Sempati Topluyor Kars Akyaka İlçe Emniyet Amirliğince, Kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont, eşofman, ayakkabı, atkı, bere ve bot gibi ihtiyaç malzemeleri dağıtımı yapılmıştı. Şimdi de Akyaka İlçe Emniyet Amirliği Toplum Destekli Polislik (TDP) faaliyetleri kapsamında çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimleri için Emniyetteyiz-2 isimli projeyle harekete geçildi.
KOBANİ'DE VURULAN YPG'li KARS'TA TOPRAĞA VERİLDİ Kobani'de IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada yaralandıktan sonra tedavi için getirildiği hastanede hayatını kaybeden Baran Günana, Kars'ta toprağa verildi.
Kars’ta MERS virüsü paniği Kars Devlet Hastanesi, bir hastada MERS Virüsü şüphesi görülmesi üzerine hasta giriş ve çıkışına kapatılarak dezenfekte edildi. Hasta, yakınıyla birlikte Erzurum’a gönderilirken, benzer şüpheyle 2 hastanın da Üniversite hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.
Neye Göre Hicri Yıl Başı olduğunu Biliyormusunuz? Kars Caferilerinin Dini Lideri, Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyyid Ahmet Erdem'in "Neye Göre Hicri Yıl Başı olduğunu Biliyormusunuz?" yazısı:
Doğumevi İçin Yapılan Binaya Devlet Hastanesinin Taşınmasına Tepki Dolmuş sahipleri, hastanede işletmesi olanlar, esnaflar, eczacılar ve hasta yakınları Doğumevi için yapılan binaya Devlet Hastanesinin taşınacak olmasına tepki gösterdiler.
TÜBİTAK Proje Yarışması Başladı Kars Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda TÜBİTAK projeleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bursa Gemlik’te Kars’ın 94.Kurtuluş Gecesi Gemlik Kars Ardahan Iğdır Kültür Dayanışma Derneği Gemlik’te Kars’ın 94.Kurtuluş Gecesini kutladılar.
TEMA Vakfı, Kars’ta İlçe Gönüllü Sorumluları Arıyor Kars’ın Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim ve Susuz ilçelerinde;
Seçimin Galibi Karabulutlu Kars İl Özel İdaresi Yol İş Sendikası İş yeri Temsilciliği seçimleri yapıldı.
Kars Belediyesi’nden Atık Pil Projesi Kars Belediyesi, Kullanım ömrünü tamamlamış ya da fiziksel olarak hasara uğramış pilleri geri dönüşüme kazandırmak için “Atık Pil” projesini hayata geçirdi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER