İlim Yayma Cemiyeti’nden Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi ve Ömer Nasuhi Bilmen Yurdu Müdürlüğü tarafından Kars genelinden bütün öğrencilerin katılabileceği “Güzel Şiir Okuma Yarışması” düzenleyecek.
Yıldırım, Projelerini anlattı AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım, Gazetemizi ziyaret etti.
Kars Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği, Hocalı şehitlerini andı Kars Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği, Karabağ’ın işgali ve Hocalı soykırımının yıldönümü münasebetiyle panel düzenledi. Panele Kafkas Üniversitesinden Prof. Dr. Selçuk Ural, Doç. Dr. Sadagat Abbasova ve Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kop konuşmacı olarak katıldı.
TURKAV, Hocalı şehitlerini andı Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı ( TÜRKAV ) Kars Şubesinin Dolunay Derneği’nin katkılarıyla hazırladığı Hocalı Soykırımının 23.yılında nedeniyle ‘‘ Engelliler Gözüyle Hocalı Katliamı ‘‘ anma programı 28 Şubat Cumartesi günü Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı salonunda gerçekleştirildi.
DERİNÖZ KADIN VE ÇOCUK HAKLARI İÇİN EYLEMDE Digor Kaymakamı İsa Bolat ve Milli Eğitim Müdürü Yasin Çalışır öncülüğünde aylık olarak okullarda benchmarking projesi yürütülüyor.
Birtane, Cizre'de Dünya Kadınlar günü etkinliğine katıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü coşku ile kutlandı.
Defterdarlık ekibi Ticaret Borsası’nı ziyaret etti Kars İl Defterdarlığı, Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Kars Ticaret Borsası Başkanlığı’nı ziyaret etti.
ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAK KEYFİ Yüzeyi tamamen donan Çıldır Gölü'nde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Turistler, donmuş göl üzerinde atlı kızakla turlamanın keyfini yaşıyor.
Sultanlar Sarıkamış’ta Sultan Alparslan Koleji 4. Sınıf Öğretmen, Veli ve Öğrencileri Hafta sonunu Sarıkamış Kayak Merkezinde eğlenerek geçirdi.
"Biz her zaman AK Partiliyiz" AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı Remzi Aras, partinin aday adayları arasında düzenleyeceği tanıtım toplantısından ardından yaptığı açıklamada, “Kim aday gösterilirse gösterilsin biz her zaman AK Partiliyiz.” dedi.
Tilkilerin fare avı Kars’ta aç kalan tilkilerin fare avı kameralara böyle yansıdı.
İtfaiyecilerin yangınla birlikte kar mücadelesi Kars’ta bir kömürlük ile ikamette çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri alevlerin yanında karla da mücadele etti.
Kars TÜİK'ten haberler Türkiye’de nüfusun %93,3’ü belediye sınırları içinde yaşıyor
Olumsuz hava koşulları fiyatlara yansıdı TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
AK Parti Milletvekili a. Adayı Tipioğlu’ndan teşekkür AK Parti Kars Milletvekili a. Adayı Veysel Tipioğlu, temayül yoklamasında kendisine destek veren teşkilat mensuplarına teşekkür etti.
AK Parti Kars Milletvekili Kılıç, Ardahan'da temayül yoklamasına katıldı 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşmesi planlanan genel seçimler öncesinde, Ak Parti’den Ardahan Milletvekili olabilmek için başvuruda bulunan aday adayları için temayül yoklaması gerçekleştirildi.
Türk Eğitim-Sen Kars şubesinin basın açıklaması Türk Eğitim-Sen Kars Şube Başkanı Fahrettin Şimşekler, Milli Eğitim kurumlarında çalışan engelli personelin bazı kurum ve okul müdürlerince engelli olduklarının göz ardı edildiğini söyledi.
Kars'ta STK'lardan iç güvenlik yasa tasarısı tepkisi Kars'ta sivil toplum kuruluşları (STK) iç güvenlik yasa tasarısını protesto etti.
KARS’A HİZMET YOLUNDA 4 YIL ARSLAN VE KILIÇ: “KARSIMIZI, SINIRI BEKLEYEN ŞEHİR KONUMUNDAN, KAFKASLARIN BAŞKENTİ VE ORTA DOĞU'NUN KAVŞAĞI KONUMUNA TAŞIYORUZ”
Arslan, Mega Projeyi TRT’ye değerlendirdi AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, İstanbul’a 3 katlı büyük tünel projesini TRT Haber’e değerlendirdi.
Minik Eller Güzel Yazı Yazma Yarışması Etkinlik ağırlıklı bir eğitim faaliyeti gösteren Sultan Alparslan Koleji, öğrencilerini bu farklı bir etkinlikte yarıştırdı.
CHP KARS GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI’NDAN CEMİL KIRBAYIR AÇIKLAMASI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Gençlik Kolları Başkanı Erdi Yıldırım, 2002 yılında zaman aşımına uğrayan, 2011 yılında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu başvurularak tekrar açılması istenen Cemil Kırbayır, davasının Kars Cumhuriyet Başsacılığı’nca halen açılmadığını belirtti.
"Ermenek’teki bu acı Edirne’den Kars’a kadar hissedildi" Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında hayatını kaybeden 18 madencinin ailesine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından alınan evlerin tapuları düzenlenen törenle dağıtıldı.
IĞDIR EMNİYETİNİN “BEYAZ HÜZÜN SARIKAMIŞ” PROJESİ Iğdır İl Emniyeti Müdürlüğünce, “Beyaz Hüzün Sarıkamış” projesi proje kapsamında üniversite öğrencilerine kültürel gezi düzenledi.
Saygı ve Sorumluluk’ Değeri Konulu Konferansa Yoğun İlgi Kars’ta faaliyet gösteren Rehber Kalemler Eğitim Araştırma Kültür ve Yardımlaşma Derneği, eğitime, ahlaki değerlere, kültürümüze ve topluma değer katan Gençlik Spor Bakanlığı destekli istikbal için değer projesi kapsamında ‘Saygı ve Değer konulu konferansı icra etti.
AK Parti temayülü tamamlandı Kars AK Parti Kars İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen temayül yoklaması, tüm aday adayları, il teşkilatı ve delegelerin toplu halde halay çekmesi ile son buldu.
“KEŞKE 36 MİLLETVEKİLİ KONTENJANIMIZ OLSAYDI” AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, partisinden Kars milletvekili aday adayları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Öğrencilerimiz Açıkta Kalmayacak AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın konuyla ilgili ortak basın açıklaması şöyle:
AK Parti Kars Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi AK Parti Kars Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi yapıldı.
Palandöken ve Sarıkamış Kış Turizm Merkezleri için “Master Plan” hazırlanıyor 2015 yılında uygulanmak üzere yatırım programına giren “Palandöken-Sarıkamış Turizm Gelişim Projesi”nin Palandöken ve Konaklı bölgesiyle ilgili bilgilendirme ve istişare toplantısı Erzurum’da yapıldı.
Kars'ta fuhşa savaş açan Cengiz Zeybek, Adana'da da mücadelesini sürdürüyor Kars Emniyet Müdürü olduğu sırada fuhşa savaş açan Cengiz Zeybek, Adana'da da bu mücadeleyi sürdürüyor.
Fedakar anne 4 yıldır oğlunu kucağında okula götürüyor Kars’ta ayakları tutmayan 9 yaşındaki oğlunu 4 yıldır kucağında okula taşıyan anne, çocuğunun tedavi ettirilmesi için yetkililerden yardım istiyor.
Asansörlerde Belediye TSE İşbirliği Kars Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında “Asansör Periyodik Kontrol Hizmeti” protokolü imzalandı.
LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ SERKA’YI ZİYARET ETTİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen bir program kapsamında SERKA Yönetim Kurulu üyesi Fahri Ötegen’in davetlisi olarak Kars’a gelen Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Serhat Kalkınma Ajansını (SERKA) ziyaret etti.
İSTAD Hocalı Soykırımını Kınadı Üsküdar Bağlarbaşı Kültür merkezinde, İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği (İSTAD) tarafından düzenlenen Panel ve Fotoğraf sergisinde Hocalı’da 1992 yılında yaşanan katliam ve soykırım kınandı.
Başkan Karaçanta’nın sanayi sitesi ziyareti Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, sanayi sitesi esnafını ziyaret etti.
"ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ AZERBEYCAN TOPRAKLARINI DERHAL TERK ETMELİDİR" Ermeni güçlerince 26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde ki Hocalı kasabasında yaşayan Azerbeycanlı vatandaşlara karşı yapılan vahşet ve katliamın 23. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Sezai Hangişi bir açıklama yaptı.
28 Şubat Süreci Türkiye Tarihinin En Karanlık Dönemidir Eğitim Bir Sen Kars şubesinin “28 Şubat Süreci Türkiye Tarihinin En Karanlık Dönemidir” açıklaması:
Sendikacı Karabulutlu Hocalı Katliamını Kınadı Kars Yol İş Sendika Başkanı Ahmet Karabulutlu, Hocalı şehitlerini rahmetle ve dua ile andığını söyleyerek, “Kardeşlerimize yapılan bu vahşeti kınıyorum.” dedi.
HOCALI ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN’DE ANILDI 23 yıl önce Hocalı’da gerçekleşen katliamın yıl dönümünü nedeniyle Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan Hocalı Şehitleri Anıtı önünde tören düzenlendi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER