"Hedefimiz 2015 yılı içinde artık treni raya indirip hareket ettirmek" Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Bakü’de düzenlenen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu-İpekyolu" konferansının ardından yaptığı açıklamada, "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu-İpekyolu demir yolu projesinde hedefimiz 2015 yılı içinde artık treni raya indirip hareket ettirmek" dedi.
15 Proje İle Sözleşme İmzalandı 12. çağrı dönemi kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kars İl Koordinatörlüğüne proje başvurusunda bulunan ve projeleri onaylanan 10 yatırımcı ile Ağustos ayında sözleşme imzalamıştık. Bu çağrı dönemi içinde projeleri onaylanarak sözleşme imzalamaya hak kazanan 5 proje sahibi ile de İl Koordinatörlüğünde sözleşmeler imzalandı. 15 tane projeyi kapsayan bu çağrı dönemindeki projeler 12 tane süt üreten tarımsal işletme ve 3 tane et üreten tarımsal işletmeni içermektedir.
MACARİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE NOSTALJİ TRENİ Macaristan'dan Türkiye'ye Lüks Buharlı Nostalji Treni Yola Çıktı.
Kars’ta Atık Pil Eğitimi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Kars Belediye Başkanlığı Eğitici Eğitimi’ni gerçekleştirdi.
Yıldırım, Kanal 5’in canlı yayın konuğu oldu -KAI DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM “ANKARA ÖZEL” PROGRAMINA CANLI YAYIN KONUĞU OLARAK KATILDI.
Susuz’da Servis Şoförlerine Hizmetiçi Eğitim Verildi Kars’ın Susuz ilçesinde 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim kapsamında taşıma yapan araç şoförlerine güvenli bir taşıma için Halk Eğitimi Merkezi Konferans salonunda seminer verildi.
Kent Konseyleri kentin lobisidir Kars Kent Konseyi Genel Sekreteri Doç. Dr Ömür Deveci, Kent Konseyinin istenilen seviyede destek görüp görmediği konusunda soruları cevapladı.
Yaban Hayatı’nın kalbi Kars’ta atıyor Kafkas Üniversitesi’nde, üniversitenin Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından KuzeyDoğa Derneği liderliğinde, Bakü Tiflis Ceyhan Boru Hattı Şirketi finansörlüğünde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Kafkas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, “Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyonu Çalıştayı” ve “Petrole Bulanmış Yaban Hayvanlarının Müdahale Eğitimi” düzenleniyor.
Sarıkamış’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri Kars Sarıkamış’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle “Cami ve Gençlik” konulu konferansı verildi.
Sarıkamış İlçe Tarım Müdürü Ali Yalçın da veda etti Tayini çıkan Tarım Müdürü Ali Yalçın’a veda yemeği.
Dünya Gıda Günü TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
Lojistik Merkez Kars’a Yapılacak Milletvekili Arslan: “Lojistik Merkezin, Kars Sanayi Bölgesi’nin yanında bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesinde yapılması ile ilgili karar alınarak, Demir Yolları Genel Müdürlüğü tarafından etütler yapıldı ve uygulama projesinin hazırlanması için de 19 Eylül’de ihaleye çıktı.”dedi.
KAÜ Rektör adayı Prof. Dr. Fatih Mehmet Avşar projelerini anlattı Prof. Dr. Fatih Mehmet Avşar,Kars Kafkas Ünversitesi (KAÜ) rektör adaylığını açıkladı.
Kağızman’da Din Görevlileri Haftası Camiler ve Din görevlileri Haftası kutlamaları Kars’ın Kağızman İlçesi’nde başladı.
Kars'ta 30 kişiye 1 otomobil düşüyor Türkiye’de otomobil başına düşen kişi sayısında Ankara ilk sırada, Şırnak ise son sırada yer aldı. Şanlıurfa 66’ıncı Diyarbakır ise 68’inci sırada yer alıyor.
KAĞIZMAN’DAN KOBANİYE 1 TIR YARDIM Kağızman’da esnaf ve vatandaşlar toplanan 1 TIR dolusu gıda ve yaşam malzemelerini Kobani halkına gönderdi.
"Sağ-sol zamanı Kars'a Tunceli'ye gittim, darbecilerin bana faydası oldu" İşadamı Ethem Sancak, Kayseri’de yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Sancak, “Darbe yapanlardan Allah razı olmasın ama onlar sayesinde adam oldum” dedi.
“Kadınlarımızı eğitemezsek verimlilik hayaldir” “Tarımda üretiminin önemli bölümünü kadınlar yapıyor. 2023 hedeflerine ulaşmak, dünya tarımında yer almak istiyorsak, kadın çiftçi eğitimini sağlamamız gerekiyor”
Ben duygusu mu? Bencillik mi? Kars Dolunay Derneği Engelliler başkan Yardımcısı Faruk Ocak’ın, “Ben duygusu mu? Bencillik mi?” yazısı:
İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtımı Başladı Kars Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların kullanımına yönelik 2014 yılı kömür dağıtımı yapılıyor. Bu yıl kömür dağıtımında ilçemize gelen 700 ton kömür yapılan planlama ile doğrudan daha önce tespit edilen vatandaşların köy ve mahallelerine kadar bırakılıyor. Kış girmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız kömürlerini evlerine götürmüş oldu.
Dünya Kadın Çiftçileri Günü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Kadın Çiftçilerin ‘Dünya Kadın Çiftçileri Günü’nü kutladı.
Yaban Hayatı’nın Kalbi 3 Gün Kars’ta Atacak Türkiye bulunduğu coğrafya nedeniyle dünyanın en çeşitli ekosistemlerine sahip ülkelerden biridir.
Kars Barajı, 10 ay sonra tamamlanacak Baraj İnşaatı ile birlikte 3,8 metre çapında ve 21 kilometre uzunluğunda iletim hattı da inşa edilen Kars Barajı, enerji üretiminin yanı sıra, 475 bin dekar alanı sulayacak. Bu alan, Kars’ın sulanabilir arazilerinin üçte birine eşit olacak.
"Kars, Ardahan hayvancılığın merkezi olsun. Bakü-Tiflis-Kars ile herkesin selam verdiği diyar yapsın" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bundan sonra kim böyle bir vandalizmle mala zarar verirse o zarar bizim de yaptığımız tazminle zarar verene geri dönecek ve o ödeyecek. Bununla ilgili hukuki düzenleme yapma talimatı verdim" dedi.
AK Parti’den birlik ve beraberlik mesajları AK Parti Kars İl Teşkilatın, 5. Olağan Kongre Süreciyle ilgili çalışmalarına hız verdi.
Kars Kağızman Sefaköy HES projesi durduruldu Aras Nehri üzerinde yapımı protestolar eşliğinde süren Sefa Köy HES, ‘ÇED kararı bulunmadığı’ gerekçesiyle durduruldu.
Yıldırım, Türkiye’yi canlı yayında tanıtım günlerine davet etti KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, bugün KON TV de yayınlanan “Ankara Konuşuyor” Programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.
Kars Çimento’da Ağaç Dikme Kampanyaları Son Hızla Devam Ediyor Kars Çimento Fabrikası’nda Çevre konusunda yapılan en güzel ve en anlamlı çalışmalardan biri olan Ağaç Dikme Kampanyaları, artık her yıl geleneksel hale getirilen bir etkinlik haline geldi.
Atatürk heykeli onarıma alınıyor Kars Valiliği önünde bulunan Atatürk heykeli onarıma alınıyor.
Arpaçay YBO Yenilendi Kars Arpaçay Yatılı Bölge Ortaokulunda başlatılan tadilat ve yenileme çalışmaları bitirildi.
Cıbıltepe Kayak Merkezi Kış Sezonuna Hazırlanıyor Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Kars Sarıkamış’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde kış hazırlıkları aralıksız devam ediyor.
Polis uygulaması vatandaşa güven veriyor Kars Emniyet Müdürlüğü’nün, son günlerde ülke genelinde huzursuzluğa yol açan protesto ve eylemlerin ardından il genelinde yaptığı huzur uygulamalarıyla vatandaşların gönlünde taht kuruyor. Tüm birimleriyle güvenlik ve önleme tedbirlerini almaya devam eden uygulamalardan memnun kalan vatandaşlar, Kars polisine huzur ve güvenlik noktasındaki duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.
Kars TÜİK'ten haberler Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, Eylül 2014
Başkan Karaçanta’nın Kars Antlaşması Mesajı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Kars Antlaşmasıyla ilgili bir mesaj yayımladı.
"Kars sıcak ve yakın bir şehir" Kars Kafkas Sanayici ve İş adamları Derneği (KARSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Murat Dereci Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) 36 ilde yaptığı Kars’ın imaj anketinden ‘soğuk’ ve ‘uzak’ sonucunun çıkmasının eleştirilmemesi gerektiğini söyledi. Dereci; Kars’ın sıcak ve yakın bir şehir olduğunu ifade ettiği değerlendirmesinde, “Anketi eleştirecek değilim. Herkesin bildiği bir gerçek ortaya çıkmış. Evet, ilimiz soğuk ve uzak ama biz bunu lehimize çevirebiliriz.”dedi.
Sarıkamış Tapu müdürü de veda etti TAYİNİ ÇIKAN TAPU MÜDÜRÜ UĞUR SARI’YA VEDA YEMEĞİ
Eğitimler Başlıyor Çiftçi eğitimlerinde Bakanlık stratejileri, politikaları ve kalkınma planları doğrultusunda, tüm kaynakların etkili ve verimli kullanımını, tarımsal üretimin sürdürülebilir, ekonomik, verimli ve çevreye zarar vermeyecek bir şekilde yapılmasını, ülkemiz ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği, toprak, bitki ve su kaynaklarının korunmasını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek için çiftçi ihtiyaçlarını dikkate alarak hizmetler düzenlenmekte.
“Gadir-i Hum Bayramı İslam'ın iki büyük Bayramı kadar değerlidir” Hz. Muhammed’in hicretinin 10. yılında veda haccı dönüşü Hz. Ali’yi taltif ettiği gün olarak anılan “Gadir-i Hum Bayramı” dolayısıyla Kars Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii'nde kutlama programı gerçekleştirildi.
Vali Özdemir, Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti Kars Valisi Günay Özdemir, Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti.
Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günlerine doğru Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleriyle ilgili gelişmeler hakkında basın açıklaması yaptı.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER