Vekillerin Lojistik açıklaması AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Lojistik merkezle ilgili geçtiğimiz günlerde basında yer alan bazı haberler üzerine yaptıkları açıklamada birilerinin tezvirat ürettiklerini ve vatandaşın kafasını karıştırdıklarını söylediler. “Kafa karıştırmak isteyenlerin o istekleri, emelleri ve beklentileri boşa çıkacak, insanımızda daha güvenle Kars’ın ve Karslının geleceğine daha güvenle bakacak.” dediler.
Vekiller sel bölgesinde Kars’ın Selim İlçe Kaymakamı Erdinç Dolu, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Bölükbaş, Çıplaklı ve Gürbüzler köylerinde selden dolayı meydana gelen zararları yerinde görüp tespit etmek ve geçmiş olsun dileklerinde bulunmak amacıyla, vatandaşlarla bir araya geldiler.
Miniklerin Kaymakam ziyareti CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU’YU ZİYARET ETTİLER.
Aksaray Sütaş Tesisi Gezisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında, Sütaş Tesislerine 14-20 Eylül 2014 tarihlerini kapsayan eğitim gezisi planlandı.
Arpaçay’da Kuduz Vakası Kars Arpaçay İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine gelen bir ihbar değerlendirilerek ilçeye bağlı Bahçeler Mahallesindeki bir evde kuduz vakası şüphesiyle inceleme başlatıldı.
TEKNOSA, 81 İLİ ŞIRNAK CİZRE İLE TAMAMLADI TeknoSA, Türkiye’nin her köşesine teknoloji götürme hedefine, dünyada robot teknolojilerinin atası kabul edilen İslam alimi Ebû’l İz İbni İsmail İbni Rezzaz El Cezeri’nin vatanı Cizre ile ulaştı.
ADANA ANADOLU KÜLTÜRLERİ FESTİVALİ 26 EYLÜL'DE Türkiye’nin çeşitli kentlerine yönelik el sanatları, doğal ve tarihi güzellikleri, yöresel yemekleri ve kendi folklorlarını tanıtacakları “Adana Anadolu Kültürleri Festivali” 26-28 Eylül tarihleri arasında, Merkez Park Galeria İş Merkezi arkasındaki geniş alanda gerçekleştirilecek.
İşte devletin şefkat eli Helal Olsun sana Cengiz Zeybek...
Ahmet Kara, Çorum Valiliğine atandı Kars eski Valisi Ahmet Kara, Çorum Valisi olarak atandı. Kara'nın Çorum Valiliğine atanması Kars'ta coşkuyla karşılandı.
KARAYOLARI 18. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYOR 60 metre Uzunluğundaki Tarihi Çelik Köprü sökülmeden Nakledilecek.
AVCILAR SERTİFİKALARINI ALDI Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürlüğü Muş Şube Müdürlüğü’nün kaçak avcılığın önüne geçmek için başlattığı kursta başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı.
Kars'tan getirilen kurbanlıklar Rize'de satışta Rize Kurban Pazarı’nda çalışmalar sona yaklaşırken, çevre illerden Rize'ye büyük baş kurbanlıklar gelmeye başladı.
Kars’ta cirit sezonu başladı Yaz döneminin ardından tarla işlerini tamamlayan gençler yeni cirit sezonunu Kars’ın Selim İlçesine bağlı Kekeç köyünde başlattı.
KARS’TA DBP'DEN ANADİLDE EĞİTİM TALEBİ Kars'ta anadilde eğitim talebinde bulunan DBP’liler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, At heykeli önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.
KURBANLIK HAYVAN SEVKIYATLARINA SIKI DENETİM Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi doğu illerinden batı illerine yapılan hayvan sevkiyatlarında kamyon ve TIR’ları durdurarak evrakları denetliyor.
ASİMDER, ERMENİ DERNEKLERİNE KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, doğuda son zamanlarda kurulan Ermeni derneklerine karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Kars TÜİK'ten haberler Nüfusun yarıdan fazlası internet kullanıyor
Aşık Şeref Taşlıova hastaneye kaldırıldı Devlet sanatçısı Aşık Şeref Taşlıova rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.
Akyaka’da öğretmenlere motivasyon gezisi 2014/2015 eğitim öğretim yılının başlamasına 1 gün kala , öğretmenlerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla Akyaka ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından Iğdır ve Doğubayezıt’a gezi düzenlendi.
Büyükelçi Sultanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan Ziyaretini Değerlendirdi Azerbaycan–Türkiye ilişkileri karşılıklı güvene dayanan gelişim modeli gibi bütün dünyaya bir örnektir...
AK Parti Milletvekillerinden Müjde AK Parti Kars Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ile Ahmet Arslan, İŞKUR’un bin 500 kişiye iş imkanı tanıyacağını müjdelediler.
Sarıkamış’ta Özel Halk Otobüsü dönemi başladı Sarıkamış-Kars güzergahında servis yapacak özel halk otobüsleri düzenlenen törenle hizmete girdi.
Kars Çalışma ve İş Kurumundan önemli duyuru Toplum Yararına Program (TYP) işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla yapılan TYP başvurularına ilişkin İŞKUR İl Müdürü detaylı açıklama yaptı.
Kaymakam Dolu, köyleri ziyaret etti Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, ilçeye bağlı 53 köyde yapılan iş ve işlemlerin yerinde tespiti ile vatandaşların dilek, temenni ve sıkıntılarını gidermek için köyleri ziyareti devam ediyor.
Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Özbey’e şiirli teşekkür Kars’ın Merkeze bağlı Büyük Aküzüm Köyü muhtarı Sadettin Daştan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Özbey’in, köylerin sorunlarına gösterdiği ilgili ve alakadan ötürü şiirle teşekkür etti.
Çiftçi enflasyonun mağduru TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
Türk Ocakları Toplantısı Faaliyetlerine yeni başlayan Türk Ocakları Kars şubesi, basın mensuplarının da davet edildiği kahvaltılı toplantıda üyeleriyle bir araya geldi.
Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıl dönümüne doğru KARS MİLLETVEKİLLERİ KILIÇ VE ARSLAN, ŞEHİTLERİN YOLUNA TAŞ DÖŞEDİ
Üzümde hasat ve sorunlar TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
Karapapaklar Derneği Tanıtım Etkinliklerine Başlıyor Doğu Anadolu Bölgesinde yoğunluklu olarak yaşayan Karapapaklar, Batı illerinden sonra Kars’ta da derneklerini kurdular.
Düğün konvoylarının önünü kesenlere para cezası kesilecek Emniyet Genel Müdürlüğü, düğün konvoylarının önünü keserek ya da trafik ışıklarında araç camı silerek para talep eden kişilerin, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atması üzerine yeni bir genelge hazırladı.
Soğuk, uzak ve bilinmeyen kent: Kars SERKA’nın 36 ilde 4 bin 500 kişiyle yaptığı Kars algısı anketi ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ KARS’TA Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kars’a gelen AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ile Ahmet Arslan, daha önce ev sözü verdikleri engelli kardeşleri söz verip yaptırdıkları evde ziyaret ettiler.
"Kars’tan İzmir’e kadar her yerde kalkınma ve inşaat faaliyetleri var. Allah herkesi kazadan korusun" Bursa’da bir yakınını ziyaret etmek için geldiği hastanenin camından karşıdaki inşaatta hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını gören Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, müfettiş çağırıp çalışmayı durdurttu. Bakan Çelik, "Bu kadar konuşuyorsunuz, bu kadar mevzuat düzenlemesi yapıyorsunuz sabah kalkmış vatandaş kafasına göre işyapıyor, böyle olmaz" diye konuştu.
CELAL BABA TÜRBESİNİ ZİYARET EDENLER AĞAÇLARA BEZ BAĞLAYIP DİLEK TUTUYOR Kars Kalesi’nin içerisinde bulunan Celal Baba Türbesi, ziyaretçi akınına uruyor. Celal Baba Türbesi’ni ziyaret edenler, türbe yanında ve karşısında bulunan ağaçlara bez bağlayıp dilek tutuyor.
1855 Kars Zaferi ve Belgelerle Gazi Kars 2- KARS’TAKİ SERHAD RUH
KAÜ’DE VII. ULUSAL VETERİNER PATOLOJİ KONGRESİ YAPILDI Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ)’de ‘VII. Ulusal Veteriner Patoloji Kongresi’ yapıldı.
TARİHİ AHMET TEVFİK PAŞA KONAĞI İLGİSİZLİĞE DİRENİYOR Kars’ta geçmişten günümüze kadar gelen tarihi binalar birer birer yıkılarak kayboluyor.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER