Yücel’den KKDGC Başkanı Daşdelen’e tebrik ziyareti Kars Belediyesi eski Başkan Yardımcısı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mali İşler Müdürü Yücel Yücel, Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı seçilen Ercüment Daşdelen’i ziyaret ederek tebrik etti.
“İpek Yolu Tekrar Canlanıyor” Kars Valisi Günay Özdemir, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi ile tarihi İpek Yolu'nun tekrar canlanacağını belirterek, ilin eski ihtişamlı günlerine döneceğini söyledi.
Vali Özdemir, okulları ziyaret etti Kars Valisi Günay Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bayrampaşa ve Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okullarında öğrenim gören birinci sınıf ve anasınıfı öğrencilerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
Belediye Başkan yardımcısı üzülen öğrenciye bisiklet hediye etti Kars’ta; Sağlık Bakanlığı’nın, ‘Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik’ Projesi kapsamında 130 YB öğrencisine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bisiklet dağıtıldı. Dağıtılan Bisikleti kazanamayan öğrencilerin yaşadığı üzüntüden etkilenen Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal Başbakanlık Toki İlköğretim okulunda okuyan Özgür Aydemir’e, bisiklet hediye etti.
Kars’ta gece gündüz temizlik çalışması Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler genel temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Susuz’da TOKİ konutları Kars Susuz Kaymakamlığı ve Susuz Belediye Başkanlığı tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile yapılan çalışmalar sonucunda Susuz İlçesinde toplu konut yapılması amacıyla ön talep toplama aşamasına gelindi.
Çin Dışişleri Bakanı ile Edirne-Kars demiryolu görüşüldü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK) Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere geldiği Pekin'de Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü.
AK PARTİ KADIN KOLLARI’NDAN BAKAN RAMAZANOĞLU’NA ZİYARET AK Parti Kadın Kolları Denizli İl Başkanı Aynur Akdemir, ‘Bir ayağımız Çanakkale, bir ayağımız Bitlis, bedenimiz Türkiye’ diyerek yola çıkan bir grup kadın kolları il başkanıyla birlikte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu ziyaret etti.
"Kars-Tiflis-Bakü demiryolu Türkiye’yi vazgeçilmez bir noktaya getiriyor" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıkların büyük oranda bittiğini ve belirlenen beş farklı güzergahtan birinin olacağını ifade etti. Bakan Yıldırım, “Birkaç güzergah var. Bunlardan birisi olacağı kesin. Ama vatandaşın kumar oynamamasını tavsiye ederim” dedi.
KAÜ’DE ‘KARS VATANIMDIR’ BELGESEL FİLMİNİN TANITIMI YAPILDI Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ’de Azerbaycan’ın El Televizyon Şirketi ve Nova Gorica Sinema Merkezi’nin ortak yapımı olan “Kars Vatanımdır” belgesel filminin tanıtımı yapıldı.
Başarı Taşfırın’da Taçlandı Ziya Gökalp Ortaokulu bünyesinde yapılan deneme sınavlarında başarılı olan sınıf Taşfırın’da başarıyı kutladı.
Trafik Kazası: 3 Yaralı Kars’ın Susuz ilçesine bağlı Yolboyu Köyü mevkisinde yaralanmalı trafik kazası meydana geldi.
Türkav’dan Emniyet Müdürü Karaduman’a ziyaret (Türkav) Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kars İl Başkanlığı Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’a ziyarette bulundu.
Sarıkamış’ta boz ayı kaza kurbanı oldu Kars’ın Sarıkamış ilçesi Soğuksu Mevkii’nde yolu karşıdan karşıya geçmek isteyen bir boz ayı, aracın çarpması sonucu telef oldu. Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine ardından da otopsi için Veteriner Fakültesi’ne götürüldü.
Oruçoğulları Petrol 30 Nisan'da açılıyor Oruçoğulları Petrol yenilenen yüzüyle Kars halkına hizmet verecek.
Spor camiasından KKDGC Başkanı Daşdelen’e tebrik ziyareti Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı seçilen Ercüment Daşdelen’i ziyaret ederek tebrik etti.
Dev yatırım BTK, yılsonunda hizmete giriyor Yapımına 24 Temmuz 2008 günü Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan cumhurbaşkanlarının katıldığı törenle başlanan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı Projesinde sona yaklaşılıyor.
Kars Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği seçimi Kars Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği, birlik Tüzüğü’nün 15. Maddesine istinaden dönem başı Nisan ayı olağan meclis toplantısı ve Kars Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği kadrosu Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen seçimle belirlendi.
Kars-Erzurum tren hattı ilaçlanacak Sivas-Kayseri-Çetinkaya-Devriği-Erzincan-Erzurum-Kars sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 25-30 Nisan 2016 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı duyuruldu.
Veteriner Hekim Kimdir? Prof. Dr. Yavuz Öztürkler’in ‘Veteriner Hekim Kimdir?’ yazısı:
Bilgen, çiftçilerin çapraz kefalet sorununu TBMM'ye taşıdı HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, çiftçilerin çaprak kefalet sorununu meclis gündemine taşıdı.
Çocuk Eğitimi Kars İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Urlunç, çocuk eğitimini kaleme aldı.
ŞARKTAN GARBA ŞEHİTLER DİYARINA Sosyal Sorumluluk Projesi ( SODES) kapsamında finanse edilen Selim Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Şarktan GarBa Şehitler Diyarına” projesi kapsamında 45 orta öğretim öğrencisi Erzurum, Sivas, Ankara ve Çanakkale’yi gezecek.
“Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridorları ve Türkiye’nin Artan Önemi” konferansı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda “Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridorları ve Türkiye’nin Artan Önemi” konulu konferans verdi.
Lojistik Merkez’in ilk kazması bu yıl vurulacak Devlet Demir Yolları Genel Müdürü İsa Apaydın, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı ile birlikte Lojistik Merkezin yapılacağı Küçük Sanayi Sitesi girişinde incelemelerde bulundu.
Kars önemli bir durak olacak AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda üniversite öğrencileri yönelik verdiği “Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridorları ve Türkiye’nin Artan Önemi” konulu konferansta Kars’ın; BTK ve Lojistik merkezle birlikte önemli bur durak haline geleceğini söyledi.
KARS, 57. ALAY ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Çanakkale Savaşları'nda kahramanlıklarıyla destanlaşan 57.Piyade Alay Şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale Şehitlerini anmak için her yıl düzenlediği '57. Alay Vefa Yürüyüşü'nde Karslılar Türk bayraklarıyla sabahın erken saatlerinde şehitlerine yürüdü.
ARPAÇAY’DA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI Arpaçay merkez ve köy okullarının katılımı ile gerçekleşen 8. Sınıflar arası bilgi yarışması yapıldı.
KORE GAZİSİNİN ÖVÜNÇ MADALYASI EŞİNE VERİLDİ Kars’ın Arpaçay İlçesi Akçalar Köyü’nde ikamet eden 1953 yılında Kore Gazisi olan Kazim Kaya'nın vefet ettiğinden dolayı övünç madalyası eşi Necife Kaya’ya verildi.
Kars Barajı 27 Temmuzda su tutacak Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, Kars’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında incelemelerde bulunduğu Kars Barajı’nın 27 Temmuz’da su tutmaya başlayacağını söyledi.
Karslılar Bornova’da buluştu Ege Bölgesi Kars - Ardahan - Iğdır Dernekleri Federasyonu Bornova’da kahvaltıda buluştu...
KARSLI 10 BAYAN 57. ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ iÇiN ÇANAKKALE’DE Kars Gençlik Merkezi tarafından 57. Alay Vefa Yürüyüşü Etkinliği Kars’tan da 10 Bayan Gençlik Merkezi Üyesinin katılımıyla Çanakkale ilinde gerçekleştirildi.
BAKAN YARDIMCISI HARUN TÜFEKCİ, SARIKAMIŞ’TA İNCELEMELERDE BULUNDU Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kars'a gelen Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Sarıkamış’ı ziyaret etti.
MHP Yeni Merkez İlçe Teşkilatı’nı tanıttı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Teşkilatı Merkez İlçe Başkanlığı’na Yaşar Ece getirildi.
Kağızman'da terör örgütüne darbe Kağızman’da güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.
KKDGC Başkanı Daşdelen’den ödül alan İHA Muhabiri Çapanoğlu’na tebrik ziyareti Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen “Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması”nda ödül alan İhlas Haber Ajansı (İHA) Kars Muhabiri Işık Çapanoğlu’nu tebrik etti.
AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Bakanlığıyla ilgili gezi ve incelemelerde bulunmak için Kars’a gelen Orman ve Su İşleri Bakan yardımcısı Harun Tüfekçi, AK Parti Kars İl Başkanlığı’nın, İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
İNSAN HAKLARI KURULLARININ DESTEKLENMESİ VE KADIN HAKLARI PROJESİ İnsan Hakları Kurullarının Desteklenmesi ve Kadın Hakları Projesi (İNKAP) Kapsamında İl İnsan Hakları Kurulları üyelerine yönelik seminer düzenlendi.
Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfenkci Kars'ta Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfenkci, Kars Valisi Günay Özdemir'i makamında ziyaret etti.
Bakan Yardımcısı Tüfenkci, Vali Özdemir'i ziyaret etti Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kars’a geldi.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER