Adıgüzel'in "Ermeni avı" ifadesine ceza Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ani Ören Yerinde Ermenistan’ın ünlü caz piyanisti Tigran Hamasyan’ın verdiği konsere tepki göstererek “Biz de Kars caddelerinde Ermeni avına mı çıkalım?” ifadelerini kullandığı için hakkında açılan davada 7 ay 15 gün hapis cezası ve 11 bin 240 lira para cezasına çarptırıldı.
AZERBAYCAN’IN KURULUŞUNUN 98. YILDÖNÜMÜ KARS'TA KUTLANDI Kars’ta, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü, düzenlenen ‘Cumhuriyet Günü’ etkinliğiyle kutlandı.
Kağızman’da “Bakan” Coşkusu Başbakan Binali Yıldırım’ın 65. Hükümetin Bakanlar Kurulu Listesini açıklamasının ardından; AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak kabinedeki yerini alması Kağızman’da bayram havası estirdi.
Selim ve Sarıkamış'a hayvan pazarı yapım protokolü imzalandı Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında Sarıkamış ve Selim ilçelerinde yapılacak olan hayvan pazarının protokolü imzalandı.
DİLİ BOĞAZINA KAÇAN YAŞLI KADINI POLİS KURTARDI Caddede yürürken yere düşen ve dili boğazına kaçan yaşlı kadını konsoloslukta görevli polis memuru hayata döndürdü.
SAHTE İÇKİ OPERASYONU Mersin merkezli dört ilde düzenlenen sahte içki operasyonunda 14 kişi gözaltına alınırken, bol miktarda sahte içki ve kaçak sigara ele geçirildi.
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Kars'ta HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, ''Dokunulmazlığımızın kaldırılması, bizlere cezaevinin yolunun açılması bizi bir parça da olsun güçten düşürmeyecek.'' dedi.
Tren yolcularına Ahmet Arslan çikolatası 21 yıl aradan sonra Kars’a yeniden Ahmet Arslan ile gelen bakanlık kentte büyük sevinç yarattı. Bir anda gündeme oturan bakanlık haberi gelir gelmez il ve ilçelerde sevinç gösterileri yaşandı.
Belediye’den Ahmet Arslan anonsu Kars Belediye Başkanlığı, Ahmet Arslan’ın bakan olmasının ardından belediye hoparlöründen “yeni görevinde başarılar dileriz” anonsu yapıldı.
KKDGC Başkanı Daşdelen Bakan Arslan’ı tebrik etti Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmasından dolayı tebrik etti.
Kağızman'da Ahmet Arslan sevinci Kars’ın Kağızman ilçesinde, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması sevinçle karşılandı.
KESOB Başkanı Burulday: "bakanlık Kars'a hayırlı olsun" Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Adem Burulday, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı olmasının memlekete ve Kars’a hayırlı olmasını diledi.
"21 yıl sonra Kars'a bir bakanlık verilmesi çok sevindirici" Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, 21 yıl sonra Kars’a bir bakanlık verilmesinin çok sevindirici olduğunu söyledi.
KAÜ öğrencilerinden bir örnek proje daha Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği son sınıf öğrencileri, Sosyal Proje Geliştirme Dersi kapsamında hayata geçirdikleri anlamlı projelere bir yenisini daha eklediler.
Erdinç Dolu’dan Ahilik Haftası esajı Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
2016 yılının il üç ayında Kars'ta 292 daireye yapı ruhsatı verildi Ülkemizde yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü %31,6, yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların yüzölçümü %2,2 arttı.
Kars'ta Nisan ayında 148 konut satıldı Türkiye’ de 2016 Nisan ayında 106 348 konut satıldı.
BAŞBAKAN YILDIRIM, GÖREVİ AHMET ARSLAN'A TESLİM ETTİ Başbakan Yıldırım: “GÖREVİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA AHMET ARSLAN KARDEŞİME DEVREDİYORUM”
Karaçanta, Arslan’ı tebrik etti Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmasından dolayı mutluluk duyduğunu bildirdi.
Çözüm İstişarede Oktay Aktaş’ın “Çözüm İstişarede” yazısı:
Bilgen Karadağ çöplüğünü sordu HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından Anayasanın 98’ inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi sundu.
Kağızman'da Ahmet Arslan coşkusu Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına getirilen AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın memleketinde bayram havası esti. Kars'ın Kağızman ilçesinde vatandaşlar halay çekerek kutlama yaptı.
"Ahmet Arslan bakan olarak kente önemli katkıları olacak" Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, 21 yıl sonra Kars’a yeniden bakanlık verildiğini ve Ahmet Arslan’ın bakan olarak kente önemli katkılarının olacağını belirtti.
HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'DAN CHP'YE TEPKİ Halkların Demokrat Partisi (HDP) Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, CHP'nin dokunulmazlık oylamasındaki tutumunun manidar olduğuna dikkat çekerek, bunun parti tabanında tepkilere neden olduğunu söyledi.
"AK Parti Kars'ta en parlak dönemini yaşayacak" AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, AK Partinin Kars'ta en parlak dönemini yaşayacağını söyledi.
Kars 21 yıl sonra bir bakan daha çıkardı Kars, 21 yıl aradan sonra Ahmet Arslan ile ikinci bakanına kavuştu.
İşte yeni kabine AHMET ARSLAN ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI OLDU
Ahmet Arslan Bakan oldu. Kars'ın Gurur Günü 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni kabine, Karslıları sevindirdi. Karslılar Yıldırım'ın açıklamalarını adeta nefeslerini tutarak dinledi.
“Kars’ta Yatırımlar Devam Ediyor” Kars Valisi Günay Özdemir, Emniyet binasının valilik olarak planlanması, Ordu Caddesi. Kars Kalesinin ışıklandırılması, okul inşaatları, Beylerbeyi Sarayının restorasyonu, Susuz’daki tarihi binaların restorasyonu gibi bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu.
Kars’ta Ahilik Haftası etkinlikleri Kars’ta Ahilik Haftasının 29. yıldönümü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
ANNE... Gürcan Dağdaş Eski Devlet Bakanı
"Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi Binali Yıldırım’ın hayali" Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yavuz; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, AK PartiGenel Başkanı ve Başbakan olmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Başkan Karaçanta'ya Ahilik haftası ziyareti Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ahi’nin kendi siftah etmediği halde komşu esnafının siftah etmesine sevinen kişi olduğunu vurguladı.
“ANI AÇIK HAVA MÜZESİ ŞEKLİNDE DİZAY EDİLECEK” Kars Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Ani’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bir çok projenin yürütüldüğü belirtti.
ARPAÇAY’DA GENÇ PEDALLAR BİSİKLET YARIŞMASI VE KORT TENİS TURNUVASI Arpaçay Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu yıl birincisi gerçekleştirilen “Genç Pedallar” Bisiklet Yarışması ve “Kort Tenis” turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.
552’inci Suriye Tırı Kars’tan Hayrat Yardım, 552’inci Suriye Tırı’nı Kars’tan gönderdi.
Kafkas Üniversitesi’ndeki Yetki Yine Eğitim Bir-Sen’de Eğitim-Bir-Sen Kafkas Üniversitesi’nde 2013 yılında elde ettiği sendika temsilciliği yetkisini 2016 yılında da açık ara farkla tekrar yeniledi.
Şiddetli rüzgar Digor TOKİ'nin çatılarını uçurdu Kars’ta etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgar Digoryolu Toki’de bulunan bazı konutların çatılarını yerinden sökerek, tahribata yol açtı.
MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ Kars'ta MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, ''Seçimde bir başbuğ seçmeyeceğiz, bir liderde seçmeyeceğiz. Ülkücü ortak aklın temsilcisi olan bir genel başkan seçeceğiz.'' dedi.
UMUT IŞIĞI ÇOCUKLARI ENGEL TANIMIYOR Selim Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitimlerine devam eden Umut Işığı Çocukları hazırlıkladıkları programda yaptıkları gösterilerle katılımcıları büyülediler.

50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıktı Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2 , 3. Fragmanı izle Full Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 3. Fragmanı izle Sezon Finali Adını Feriha Koydum 67. Bölüm 2. Fragmanı izle Sezon Finali
   MANŞETİ GÖSTER