Arpaçay’da aşıklar anıldı
Arpaçay’da aşıklar anıldı
16 Nisan 2018, Pazartesi
15:13:03
Gündem
yorum
28 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Arpaçay’da aşıklar anıldı

Arpaçay Kaymakamlığı Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından  6’ncı Âşıkları Anma etkinliği düzenlendi.
Arpaçay Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Arpaçay İlçe Kaymakamı Abdil Koç, İlçe Belediye Başkanı Erçetin Altay, ilçe kurum amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programda Âşık Şenlik, Murat Çobanoğlu, Şeref Taşlıova'nın yanı sıra Aşık İlhami Demir, Aşık Sabri Şimşekoğlu gibi ebediyete intikal etmiş tüm yöremiz aşıkları anıldı. 
Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova'nın hayatlarının anlatıldığı film gösterisinin ardından Âşık Yener Yılmazoğlu, Âşık Mahmut Karataş, Âşık Arif Tellioğlu, Âşık Bahattin Yıldızoğlu, Âşık Arif Gülcani, Âşık Ayhan Şimşekoğlu, Âşık İrfan Eyüpoğlu, Âşık Gültekin Bulutoğlu, Âşık Gültekin Akbaba, Âşık Ömer Dumanoğlu, bağlama ustaları Muharrem Söğütlü ve İrfan Yılmaz tarafından büyük ustaların eserleri seslendirilerek saygıyla anıldı. 
Kaymakam Koç ve Belediye Başkanı Altay tarafından âşıklara katılım belgelerinin verilmesiyle program sona erdi.
.karsta-asiklari-anma-programi-duzenlendi--(1).jpgkarsta-asiklari-anma-programi-duzenlendi--(2).jpgkarsta-asiklari-anma-programi-duzenlendi--(3).jpgkarsta-asiklari-anma-programi-duzenlendi--(4).jpg
Etkiletler : ,