"Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız"
11 Ocak 2018, Perşembe
14:28:11
Gündem
yorum
80 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

"Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız"

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, hayvan barınağını ziyaret ederek yetkili başkan yardımcıları ve birim müdürüne gerekli talimatları vererek sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir ortam da yaşamlarını sürdürmesi için gerekli bütün çalışmaların yapılmasını istedi.
Hayvan barınağını ziyaret eden Başkan Karaçanta; "Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve yiyecek anlamında sıkıntı yaşamaması için bazı kurumlarla istişare edilerek yemek artıklarını çöp yerine sokak hayvanlarına temin edilmesi konusun da gerekli çalışmaları ilgili birim müdürlüğümüzce yürütülmektedir."dedi.
Karaçanta, “Özellikle köylerden ve ilçelerden araçlarla getirilip Kars Merkeze bırakılan sokak hayvanlarından dolayı hayvan barınağında yeterli alanın olmaması münasebetiyle , zaman zaman büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz, zaman zaman sosyal medyada gündeme gelen sokak hayvanlarına yapılan vahşet hepimizin yüreğini acıtmaktadır. sokak hayvanlarına işkence yapan zihniyeti şiddetle kınıyor ve toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyor ve aynı zamanda sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım diyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan havyan barınağını ziyaret eden Başkan Karaçanta'nın sokak hayvanlarına gösterdiği sevgide gözlerden kaçmadı.

baskan-karacanta-sokak-hayvanlarina-hep-birlikte-sahip-cikmaliyiz-(1).jpgbaskan-karacanta-sokak-hayvanlarina-hep-birlikte-sahip-cikmaliyiz-(2).jpgbaskan-karacanta-sokak-hayvanlarina-hep-birlikte-sahip-cikmaliyiz-(3).jpgbaskan-karacanta-sokak-hayvanlarina-hep-birlikte-sahip-cikmaliyiz-(4).jpg

Etkiletler : ,