MANŞETİ GÖSTER
Yaşam / 2015-07-03 01:34:22
Özgül ve Burak çiftçi ev istiyor

Özgül ve Burak çiftçi ev istiyor Bir lokma ekmek için yaşam savaşı veren ve üç çocukları için küçük de olsa sıcak bir yuva isteyen imam nikahlı Özgül Çolak ve Burak Yıldırım çifti, Kars Valiliği’nden ev istediklerini belirttiler.

Anne Özgül Çolak imam nikahlı eşi Burak Yıldırım ve üç çocukları ile birlikte bir gecekondu da yaşamlarını sürdürüyorlar. Ailenin oturduğu gecekondu ise bir firma tarafından yeni bir yerleşim alanı kurulması için satın alındığı için önümüzdeki günlerde yıkılacak.
Müteahhit ailenin evin yıkımına kadar kira almasa bile aile evleri yıkıldıktan sonra nerede ve nasıl yaşacağını ise kara kara düşünmeye başladı. Geçim kaynaklarının olmadığı ve ekonomik sıkıntı yaşadıklarını belirten aile, çocukları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan evlerden birinin kendilerine verilmesi için Kars Valisi Günay Özdemir’den yardım istedi.
Anne Özgül Çolak, “Ben eşimle imam nikahlı evliyim. 3 çocuğumuz var ve evimiz yok. Oturduğumuz evi alan firma bayramdan sonra evi yıkacak ve biz evsiz kalacağız. Sayın valimden vakıf evlerinden birini bana ve çocuklarıma tahsis etmesini istiyorum. Evimiz yok, maddi gelirimiz yok, eşim işsiz yeşil kartımız var. Allah rızası için sayın valim bize ev versin.” diyerek yardım istedi.
 Etiketler :         ,