Kalorifer peteği hırsızlığı
Kalorifer peteği hırsızlığı
05 Haziran 2015, Cuma
17:29:57
Asayiş
yorum
3563 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars’ta kalorifer peteği hırsızlığı yapan 1’i çocuk 4 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeciliğini A.S’nin yaptığı işyerine ait depoda meydana gelen 200 bin lira tutarında kalorifer peteği hırsızlığı olayı ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan 1,5 aylık projeli çalışma sonucunda hırsızlık olayının şüphelileri U.B, V.G, D.U, E.M ve suça sürüklenen çocuk S.A olduğu tespit edildi.
Olayın failleri olan U.B, V.G. ve D.U. ile şuça sürüklenen çocuk S.A. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı. Firari E.M.’nin ise yakalama çalışmaları devam ediyor.
Şüpheliler ifadelerinde yaklaşık 8 aydır belirtilen yerden kalorifer peteği çalarak Kars’ta inşaat işleri yapan müteahhitler ve yine inşaat malzemeleri alım satımı yapan işyerlerine, civar il ve ilçelere sattıklarını söylemeleri üzerine şahıslardan çalıntı kalorifer peteği satın aldığı tespit edilen O.N.E, Y.B ve T.Ç isimli şahıslar ‘suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi’ şüphelisi olarak depolarında 864 adet kalorifer peteği ile yakalandı.
‘Suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi’ şüphelileri alan O.N.E, Y.B ve T.Ç isimli şahıslar ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, olayın şüphelileri U.B, V.G. ve D.U. ile suça sürüklenen çocuk S.A. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.
 

Etkiletler : ,