MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2015-01-10 19:55:16
Erdem’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Erdem’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı.

Erdem, mesajında şunları kaydetti: "Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de hiç şüphesiz bağımsız basındır. Buna göre özgür basın; kamuoyu adına hassas, ciddi, önemli konularda gündem oluşturabilme ile önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla demokrasi için temel bir unsur olmuştur. Tarafsız, ilkeli ve etik-ahlak kurallara uyan bir basının toplumsal kalkınma ve ilerlemenin sağlanmasında yadsınamaz katkıları vardır. 
İletişim ve buna bağlı olarak etkileşimin de belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber  ve bilgi akışı sağlamada temel ve önemli bir misyonu içermektedir. Haber alma, kamuoyu oluşturma ve bilgi akışı yoluyla halkın yaşama etkin bir biçimde katılımını kolaylaştıran gazeteciler, aynı zamanda toplumun gözü, kulağı, sesi olarak da bir kamu görevi yerine getirmektedir.
Güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlar. Buna göre toplumun gelişimi ve kalkınma sürecinde toplumsal mekanizmaların daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olan basınımız; hukuk ve evrensel değerler doğrultusunda doğru ve güvenilir haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi ilkelere bağlı kalarak faaliyet sunmalıdır.
Bu duygularla her biri birer “fikir işçisi” olan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutlarken görev sırasında hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor; tüm basın mensuplarımıza meslek hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."
 Etiketler :         ,