YURDAKOŞ, BAĞIMSIZ BASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
YURDAKOŞ, BAĞIMSIZ BASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
09 Ocak 2015, Cuma
23:03:06
Medya
yorum
1454 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yurdakoş mesajında, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri olduğunu söyledi.
10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamakta olduklarını da dile getiren Yurdakoş: Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin de bağımsız basın olduğunu söyledi.
Gazetecilerin bir ilde vazgeçilmez unsur olarak varlıklarının ve özgür bir şekilde görevlerini icra etmelerinin de önemine vurgu yapan Yurdakoş, mesajında şu ifadelerine yer verdi.
“Ülkemizin demokratikleşmesinde, gelişmesinde ve halkın bilinçlendirilmesi noktasında olduğu kadar, kurumlarla vatandaşlar arasında önemli bir köprü olması bakımından basınımızın büyük görev üstlendiği bilinen bir gerçektir. Gazeteciliğin var olabilmesinin temel şartı da özgür haberciliktir. İlkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızla birlikte özellikle ilimizde yaz, kış ve gece gündüz demeksizin aktif bir şekilde görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler dilerim.”
 

Etkiletler : ,