Turhan'ın 10 Ocak mesajı
Turhan'ın 10 Ocak mesajı
09 Ocak 2015, Cuma
23:02:01
Medya
yorum
2052 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Birlik Vakfı Kars Şube Başkanı Özgür Turhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Turhan, mesajında şunları kaydetti: "Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına, sınırlı ölçüde de olsa, çözüm bulunmak istenmiştir. Gazetecilerin çalışma şartlarının tüm Türkiye’de daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır.
Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan basın, demokratik hayatın vazgeçilmezidir. Halk doğru bilgilenirse, başta kendisini yönetenler hakkında kararlarını da doğru olarak, sağlıklı  biçimde verir.
Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. O nedenle gazetecilerin ekonomik ve sosyal imkânları hususu önem arz etmektedir.
Bu düşüncelerle, basın mensuplarımızın doğru, tarafsız, ilkeli, özel hayata saygılı ve bilinçli bir gazetecilik anlayışıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlar, üstün başarılar dilerim."
 

Etkiletler : ,