Sağlık Müdürü Hasan Tuncer, Malatya'ya atandı
Sağlık Müdürü Hasan Tuncer, Malatya'ya atandı
14 Kasım 2013, Perşembe
19:51:39
Gündem
yorum
1359 okunma
A A A A A A
Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Tuncer Malatya iline atandı.

Halk Sağlığı toplantı salonunda Sağlık Müdürlüğü personeliyle vedalaşan Tuncer, Kars halkına minnet ve şükranlarını sunduğunu söyledi.
“Eşref-i mahlûkat insan” düstru ile yola çıktığını belirten Tuncer, “Rehberimiz “İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir.” İlkesi ile bir hekim olarak Bakanlığımızın görev verdiği her görevde bu ilke ile hizmet etmeye çalıştık” diye konuştu.
1994 yılında Erzurum Karayazı ilçesinde başlayan meslek hayatının 2002 yılında Malatya İl sağlık Müdür Yardımcılığı ile devam ettiğini ifade eden Tuncer, şunları kaydetti: “Hamd olsun sağlıkta hızlı bir iyileştirme dönüşüm çalışmasının içinde olmak nasip oldu. Bakanlığımızdan insana hizmet etmekte mesai kavramının olmayacağını, 24 saat esası ile insanımıza hizmette olmamız gerektiğini öğrendik. Sağlık da bu hızlı değişimin başarılmasında ekip çalışması, 24 saat kesintisiz hizmet veren takımın bir parçası olarak insanımıza hizmet etmenin ibadettir anlayışı ile başardığımızı düşünüyorum. Ülkemiz şuan sunduğu sağlık hizmetlerinin niteliği itibari ile dünya haritasında refarans ülkelerden biri olarak yer almasında Bakanlığımızın bir ferdi olarak görev almaktan her zaman gurur duymuşumdur. 2012 Haziran ayında Kars İl Sağlık Müdürü olarak görev almak nasip oldu, 18 aylık görev süremizde Kars halkının her zaman yanımızda olması, bizlerden desteğini esirgememiş olması çalışma heyecanımızı arttırmıştır. Tüm kalbim ile Kars halkına minnettarlığımı ifade etmek isterim. Çalışmamız sürecinde Başta Sayın Bakanımız olmak üzere yöre milletvekillerimizin Sayın Valimizin, Kamu Kuruluşlarımızın, Sivil toplum kuruluşlarımızın ve basınımızın her zaman desteklerini yanımızda hissettik. Kars için ell ele verilmesinde ben burada nasıl bir görev alırsam faydalı olabilirim düşüncesi ile hareket ettik. Kars için çalışmak koşmak büyük bir onur olmuştur'' şeklinde konuştu.
Tuncer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu çalışmalarda tam bir uyum ile çalıştığım Kars Halk Sağlı İl Müdürümüz Dr. Mehmet Kan, Kars Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr.Dr. Hasan Aslan ve tüm mesai arkadaşlarıma minnettarlığımı ifade etmek isterim. Bu çalışma süresince zaman zaman keyifli, zaman zaman da sıkıntılı anları birlikte paylaştık. Çeşitli zorluklara birlikte göğüs gerdik ve bu zorlukları birbirimize destek olarak başarılı bir şekilde aştık. En başından beri hedefimiz burada bir aile ortamında çalışmalarımızı gerçekleştirmek ve çalışan arkadaşlarımızın yaptıkları işten zevk almalarını ve başarılardan birlikte gurur duymalarını sağlamak oldu. Bugün geldiğimiz nokta itibarıyla bunu yakalamış olduğumuzu görüyorum. Burası birçok personelimiz için ilk iş deneyimini yaşadığı bir Şehir olmuştur. Bundan dolayı bana düşen görev de ilk iş deneyiminizde buranın sizler için bir okul ortamı olmasını sağlamaktı. Hedeflerimden biri de sizleri burada her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bilgilerle donatmak ve gittiğiniz her yerde parmakla gösterileceğiniz çalışanlar olmanızı sağlamaktı. Bugün geriye dönüp baktığımızda bunu başarmış olduğumuzu görüyorum. Ben, bu ekibin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum ve bu böyle kalacak. Hepinize başarılar diliyorum. Ben Kars dan birçok dost kazanarak ayrılıyorum. Dost kazanmak kolay değil. Bu görevlerde bulunurken üzdüğümüz insanlar da olabilir. Öncelikle helallik diliyorum. Bana hakları geçmişse haklarını helal etmelerini istiyorum. Eğer helal etme durumunda bize düşen bir şey varsa onu da yerine getirelim. Ama benim üzerimde bir hakkım varsa gönül rahatlığı ve huzuru ile helal olsun diyorum. Yolunuz, yolumuz hep açık olsun. Sevgiyle kalın”
 

Etkiletler : ,